Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Україна готова прийняти Китай як посередника, якщо він змусить РФ вивести війська – Резніков

  2023-06-06

  Україна готова прийняти Китай як посередника в переговорному процесі лише в тому випадку, якщо Пекін зможе змусити Москву вивести свої війська з усіх захоплених нею українських територій. Про це в інтерв’ю The Strait Times заявив глава Міноборони України Олексій Резніков, передає Укрінформ.

  «Першим сигналом має бути повне звільнення українських територій. Нехай вони продемонструють нам жест доброї волі і виведуть свої Збройні сили з території України. Після цього ми будемо вважати, що цей переговорник (з Китаю – ред.) має вплив на Росію. Якщо ні, вибачте, з якої причини ми будемо сидіти і витрачати час?», – сказав він.

  За словами Резнікова, Китай має можливість переконати Росію припинити цю війну.

  «Згідно з моїм сприйняттям, Китай став старшим братом, а Росія молодшим братом. Старший брат може переконати молодшого брата припинити цю кровопролитну війну», – додав міністр.

  При цьому Резніков додав, що це «більше надія, ніж віра».

  Міністр також зазначив, що хоче бачити докази того, що Росія готова жити в мирному співіснуванні з Україною.

  Як повідомляв Укрінформ, міністр оборони Китаю Лі Шанфу заявив, що його країна займає неупереджену і нейтральну позицію стосовно «кризи в Україні» і пообіцяв продовжувати зусилля для формування спільного бачення міжнародним співтовариством шляхів її врегулювання.

  Україна готова прийняти Китай як посередника, якщо він змусить РФ вивести війська – Резніков

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *