Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Діяльність / Загальні події

  «Україна-АСЕАН: бачення співробітництва»

  2024-03-07

  29 лютого спів-голова УКДР посол Ігор Литвин на запрошення Міністерства закордонних справ України, як перший посол України у державах-засновницях АСЕАН, і голова Асоціації ділового співробітництва України з державами АСЕАН взяв участь у конференції «Україна-АСЕАН: бачення співробітництва». Про це повідомила Спільна Українсько-Китайська Ділова рада.

  Захід у гібридному форматі відбувся за участі представників дипломатичного корпусу, акредитованого в Україні, секретаріату АСЕАН, наукових та експертних кіл України та регіону Південно-Східної Азії.

  У своїй вступній промові заступниця міністра закордонних справ України Ірина Боровець наголосила на важливості ратифікованого Верховною Радою України Закону України про приєднання до Договору про дружбу та співробітництво в Південно-Східній Азії. Цей акт закладає основи для майбутнього співробітництва з Асоціацією держав Південно-Східної Азії (АСЕАН).

  “Відповідно до Стратегії зовнішньополітичної діяльності України та Азійської стратегії Міністерства закордонних справ України подальшим кроком у відносинах України з АСЕАН має стати набуття Україною статусу Секторального діалогового партнера АСЕАН” – підкреслила заступниця міністра. Сфери співробітництва та реальні напрямки співпраці України та АСЕАН представив директор 4-го Територіального Департаменту МЗС України посол Олександр Нечитайло.

  Також у ході заходу було оголошено про призначення спеціального представника Міністерства закордонних справ України з питань АСЕАН, яким став український дипломат Ігор Поліха. Першочерговим завданням спецпредставника МЗС є встановлення секторального діалогового співробітництва між Україною та АСЕАН та його якнайшвидша формалізація.

  За підсумками заходу представлено документ “Ukraine-ASEAN: vision of cooperation”, який окреслює поточний стан та перспективи розвитку відносин України та АСЕАН, а також демонструє перспективні напрямки співпраці у сферах продовольства та сільського господарства, цифровізації, торгівлі, енергетики, попередження надзвичайних ситуацій, розмінування, соціально-культурного співробітництва.

   

  «Україна-АСЕАН: бачення співробітництва»

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *