Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Україна витісняє США з китайського ринку кукурудзи

  2019-08-23

  На тлі торгової війни Пекіна і Вашингтона українські виробники кукурудзи почали заміщати американців на ринку КНР.

  Після початку торгової війни США і Китаю українські виробники почали заміщати американців на китайському ринку кукурудзи. Про це в четвер, 22 серпня, повідомив Голос Америки з посиланням на видання Successful Farming.
  Зазначається, що раніше США були основним постачальником кукурудзи в Китай. У 2011-2012 роках вони постачали п’ять мільйонів тонн кукурудзи – майже 100% китайського імпорту.
  Але вже на початку торгової війни, яку розгорнув президент США Дональд Трамп, американський експорт впав до 0,3 мільйона тонн або менше 10% китайського імпорту.
  При цьому Китай почав переорієнтовуватися на інших постачальників кукурудзи, в основному на Україну.
  Так, обсяг поставок української кукурудзи в КНР очікується на рівні чотирьох мільйонів тонн – 80% від усього китайського імпорту.
  Наголошується, що хороший очікуваний урожай в Україні не компенсує різке падіння виробництва у США в 2019-2020 роках. Але в довгостроковій перспективі загроза, що Україна стане основним експортером кукурудзи, продовжує зростати.
  Політику Трампа розкритикувала конгресмен від штату Іллінойс Робін Келлі.
  “Велика частина кукурудзи надходила в Китай з Іллінойсу, до того, як провальна торгова війна Трампа вбила наш доступ до ринків”, – написала Келлі у Facebook.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published.