Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  У ШАНХАЇ ВІДКРИЛИ ПОГРУДДЯ ГОГОЛЯ

  2012-04-26

  Джерело: УКРІНФОРМ
  Автор: Ольга Танасійчук

  Низка святкових культурних заходів з нагоди 20-ї річниці встановлення дипломатичних відносин між Україною та КНР, яка відзначається цьогоріч, проходить у середу в Шанхаї.

  Заходи розпочалися з урочистої церемонії відкриття погруддя видатного письменника Миколи Гоголя, передає власний кореспондент УКРІНФОРМу в Китаї.

  “Відтепер на території Шанхайської театральної академії серед пам’ятників інших письменників-драматургів світового рівня є і погруддя великого українця Миколи Гоголя. Пам’ять про цього унікального письменника вже увічнена в багатьох монументах в Україні, Росії, Західній Європі. Відсьогодні і тут, у Шанхаї, він займає почесне місце серед класиків світової літератури… Віднині видатний українець Микола Гоголь належить і Шанхаю, й усьому китайському народові”, – заявив у своєму виступі на церемонії Надзвичайний і Повноважний Посол України в КНР Юрій Костенко.

  Погруддя Гоголя, виготовлене з бронзи відомими українськими скульпторами – подружжям Олександрою Рубан та Віктором Липівкою, встановлено на Алеї майстрів комедійного жанру на території Шанхайської театральної академії. На ньому напис: “Великому письменнику. Великому українцю”.

  У приміщенні Шанхайської театральної академії у середу також відкрилася виставка сучасного українського живопису “Прекрасна Україна”. В експозиції – роботи більше як 30 українських художників, зокрема, Миколи Андрущенка, Івана Грищенка, Євгена Лещенка та інших.

  Організаторами заходів стали Генеральне консульство України в Шанхаї та товариство “Україна-Китай”, Шанхайське народне товариство дружби із закордоном, Федерація жінок міста Шанхая та Шанхайська академія театрального мистецтва.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *