Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  У поточному сезоні Китай в 2,2 рази збільшив імпорт соєвого масла з України

  2016-06-02

  Експорт соєвого масла з України в Китай за 8 місяців 2015/16 МР (вересень-квітень) склав понад 60 тис. тонн, що в 2,2 рази перевищує показник аналогічного періоду 2014/15 МР і на 8% результат всього попереднього сезону. При цьому частка Китаю в загальному обсязі поставок соєвого масла з України збільшилася з 42% в 2014/15 МР до ​​57% в поточному сезоні.

  Слід також зазначити, що активна торгівля соєвим маслом в напрямку Китаю почалася в 2015 р, незабаром після отримання українськими компаніями необхідних дозволів на експорт. Закуповуючи великі партії для свого досить ємного споживчого ринку, з початком співпраці з Україною Китай відразу ж очолив рейтинг країн-імпортерів українського соєвого масла. Раніше близько половини загального обсягу експорту даної продукції з України поставлялося на ринок Польщі.

  При цьому слід зазначити, що Україна впевнено нарощує виробництво та експорт продуктів переробки сої. Зокрема, аналітики «АПК-Інформ» прогнозують, що експорт соєвої олії з країни за підсумками 2015/16 МР досягне 160 тис. тонн, що на 18% перевищить показник попереднього сезону. При цьому потенціал торгівлі з Китаєм далеко не вичерпаний, оскільки країна щорічно імпортує більше 800 тис. тонн високоякісного харчового соєвого масла. Так, згідно з прогнозом USDA, в 2015/16 МР імпорт соєвого масла в Китай складе 820 тис. тонн, збільшившись на 6% в порівнянні з попереднім сезоном.

  АПК-Інформ

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *