› Аналітика › У пустуючі новобудови Китаю можна розселити Росію, Україну і Білорусію ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА
У пустуючі новобудови Китаю можна розселити Росію, Україну і Білорусію
2010-07-29
За повідомленнями з Пекіна, державна електромережева корпорація Китаю (SGCC) нещодавно опублікувала «загадковий» звіт. З нього випливає, що в 65,4 млн. будинків і квартир у 660 містах по всій країні протягом останніх шести місяців було відзначено нульове споживання електроенергії. Це означає, що в них ніхто не живе. У такій кількості будинків можна було б легко поселити 200 мільйонів чоловік.
Приблизно стільки становить сумарне населення Росії, України та Білорусії.
У Китаї пустує багато районів новобудов. У тому числі і численні розкішні вілли, розташовані недалеко від Пекіна. Їх будівництво було завершено шість років тому. Однак заселяти їх більшість власників не поспішають і вечорами весь район занурюється в непроглядну темряву.
Так що ж відбувається в Китаї? Все досить просто. До такого результату призвело державне втручання в економіку. Намагаючись не допустити падіння темпів зростання китайської економіки, керівництво накачало країну штучно дешевими кредитами. Шалені гроші китайці стали вкладати в квартири в надії на подальше зростання цін на нерухомість. Здавати ж інвестиційні квартири в найм не має ніякого сенсу. Через великий попит порожнього житла вартість оренди в них в два-три рази нижче, ніж платіж по іпотеці.
Таким чином в КНР утворився величезний фінансовий міхур, роздутий на ринку нерухомості. Проте Пекін зупинятися не має наміру. Там планують побудувати ще кілька величезних житлових районів. Один з них буде займати площу в 258 квадратних кілометрів. У ньому буде побудовано 8 000 нових будинків, 5-зірковий готель, великомасштабний бізнес-центр. У районі зможуть проживати півмільйона людей.
Вічно це тривати не може. Рано чи пізно бульбашка лусне, що вже відбулося, приміром, в Дубаї. Шок буде болючим для всіх. Саме Китай є сьогодні локомотивом зростання світової економіки, і його фінансові проблеми зможуть спровокувати повторення кризи по всьому світу.
city24.ua
Напишіть відгук