Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  У ПЕРВОМАЙСЬКУ ПЛАНУЮТЬ ПОБУДУВАТИ СЕС ПОТУЖНІСТЮ 50 МВТ

  2018-02-12

  Голова Держенергоефективності Сергій Савчук, перший заступник Первомайського міського голови Антон Орєхов, комерційний менеджер Китайської машинобудівної інжинірингової корпорації Лі Ксянхе та виконавчий директор Інституту сталого розвитку Станіслав Ігнатьєв обговорили можливості встановлення сонячної електростанції у м. Первомайськ на Харківщині.

  Сторони розглянули перспективи будівництва СЕС потужністю 50 МВт за принципом державно-приватного партнерства. Для станції може бути виділено 100 га земельної ділянки.

  Пан Савчук запевнив учасників зустрічі, що для широкого впровадження подібних “зелених” проектів за участю іноземних інвесторів створено сприятливі умови на законодавчому рівні. Крім цього, встановлення цієї СЕС у рамках енергетичної децентралізації має бути стимулом до активних дій для інших мерів міст.

  Станіслав Ігнатьєв запропонував презентувати цей інвестиційний проект на форумі “BUILD&ENERGY Kharkiv Expo 2018”, що відбудеться 29-30 березня у Харкові.

  Також, С.Савчук звернув увагу китайського інвестора на проекти сонячної енергетики потужністю до 30 кВт. Завдяки установленому вигідному “зеленому” тарифу із прив’язкою до курсу євро в Україні стрімко зростає попит домогосподарств на сонячні панелі. Станом на кінець 2017 р. більше 3 тис. родин перейшли на “чисту” електроенергію, тоді як ще на початку 2015 р. таких охочих було лише 40. Загалом, в країні – близько 6,5 млн домогосподарств.За підсумками зустрічі сторони домовилися розробити конкретний план дій щодо запровадження проекту із встановлення сонячної станції на Харківщині.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *