Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  У Пекіні відкрилась скульптурна композиція «Ворота душі. Діалог Тараса Шевченка і Ду Фу»

  2021-07-12

  9 липня на території Посольства України в КНР відбулося урочисте відкриття скульптурної композиції відомого китайського скульптора У Вейшаня «Ворота душі. Діалог Тараса Шевченка і Ду Фу», присвячене 10-й річниці встановлення відносин стратегічного партнерства між Україною та Китаєм. Про це повідомляє пресслужба Посольства України в КНР.

  Автор точно відтворив композицію, споруджену в київському Ботанічному саду ім. академіка О.В.Фоміна до 25-річниці встановлення дипломатичних відносин між країнами. За основу композиції обрано дві книги, які утворюють метафоричну «браму» духовного єднання двох народів.

  Під час виступу, Тимчасовий повірений у справах України в КНР Жанна Лещинська відзначила глибокий символізм композиції, підкресливши, що «дружній діалог між двома великими поетами, фактично, уособлює діалог між двома стратегічними партнерами — Україною і Китаєм».

  У офіційній церемонії відкриття скульптур в Пекіні взяли участь спеціальний представник Уряду КНР з питань Євразії Лі Хуей, автор композиції, директор Національного художнього музею Китаю У Вейшань, очільник партійного осередку Національного художнього музею Янь Дуншен, офіційні представники Міністерства закордонних справ КНР, Міжнародного відділу ЦК КПК, культурні та громадські діячі, представники китайських ЗМІ та представники української громади.

  У Пекіні відкрилась скульптурна композиція «Ворота душі. Діалог Тараса Шевченка і Ду Фу»
  Фото: Посольства України в КНР

   

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published.