Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  У Пекіні відбулася офіційна зустріч співголів Українсько-Китайської Ділової Ради

  2015-08-28

  26 серпня 2015 р. в Пекіні відбулася офіційна зустріч та переговори співголів Українсько-Китайської Ділової ради  – пана Жень Хунбіна (голова китайської частини УКДР, президент Китайської національної корпорації машинобудування SINOMACH) і Роберта Бровді (голова української частини УКДР, голова правління «Асоціації українсько-китайського співробітництва»). Ця подія стала найважливішим заходом у восьмиденній (24-31 серпня 2015 р.) програмі робочої поїздки української делегації УКДР до столиці Китаю.

  Варто відзначити, що це був перший з 2013 року особистий контакт на рівні двостороннього керівництва Українсько-Китайської Ділової ради. З тих пір відбулося чимало кардинальних змін у внутрішньому та зовнішньому становищі України. З об’єктивних причин дещо втратили динаміку, або й зовсім призупинились окремі міждержавні проекти. Виникла пауза на рівні двосторонніх органів співробітництва. Тому, у зв’язку з назрілою потребою інтенсифікації українсько-китайських торговельно-економічних відносин та переформатуванням української частини УКДР, настав час відновити й пожвавити комунікацію ділових кіл України та Китаю у форматі Ділової ради, по лінії ТПП України, а також на рівні діючих галузевих і громадських асоціацій. Саме це і стало ключовою метою та лейтмотивом пекінської зустрічі співголів УКДР.

  З моменту створення з ініціативою президентів України та Китаю Спільної Українсько-Китайської Ділової ради у 2010 році, керівництво КНР дуже серйозно поставилось до такого формату двостороннього співробітництва. На підтвердження високого статусу, наданого Діловій раді Пекіном, її китайську частину очолив один з найвпливовіших державних бізнес-керівників (входить до складу ЦК КПК і має ранг міністра), голова потужної багатопрофільної корпорації SINOMACH – пан Жень Хунбін (Ren Hongbin).

  SINOMACH office

  Штаб-квартира SINOMACH в Пекіні (район Чжунгуаньцунь)

  В даний час корпорація SINOMACH входить до списку FortuneGlobal 500 найкрупніших і найприбутковіших компаній планети, має понад 40 дочірніх компаній і 180 зарубіжних сервісних центрів, де працюють понад 120 тис. працівників. Успішно вийшовши на ринки понад 170 країн світу, SINOMACH має дуже солідний профіль бізнес-діяльності – важка промисловість (машинобудування, автомобілебудування, суднобудування), легка промисловість, металургія, енергетика, транспорт, проектування і будівництво, сільське та лісове  господарство, торгівля.

  Головний офіс SINOMACH, який і став місцем зустрічі керівництва української та китайської частин УКДР, розташований у Чжунгуаньцунь (Zhongguancun) – найвідомішому  діловому, технологічному та науковому районі Пекіна, що отримав у зарубіжних ЗМІ назву «Китайська Силіконова долина» (тут знаходиться понад 23 тис. компаній в т. ч. представництва і офіси понад 100 світових корпорацій зі списку FortuneGlobal 500).

  IMG_3302а

  Перше дружнє рукостискання: Співголови Українсько-Китайської Ділової ради п.Жень Хунбін і Роберт Бровді

  Особисте знайомство співголів УКДР Роберта Бровді та пана Жень Хунбіна відбулося на вході до парадного фойє офісного центу SINOMACH. Після протокольних вітань, українських гостей провели до великої зали переговорів, де і відбулась запланована офіційна зустріч.

  Проходила вона у різних форматах. Спочатку двосторонній обмін думками та пропозиціями, далі переговори в розширеному складі, і на завершення– підведення  підсумків та обговорення робочих питань.

  Першу частину свого спілкування український та китайський колеги присвятили обговоренню нинішнього стану справ та напрямів подальшої діяльності УКДР. Було констатовано, що потенціал і можливості спільної Ділової ради задіяні далеко не в повній мірі. Як майданчик для налагодження і підтримки ділових контактів, започаткування цікавих та взаємовигідних інвестиційних проектів, розв’язання проблемних питань ведення бізнесу в обох країнах, УКДР може і повинна зробити набагато більше, ніж дотепер. Її значення і потрібність мають відчути владні органи і бізнес-структури. Для цього обидві частини УКДР мають забезпечити постійний взаємний діалог, обмін інформацією, проводити спільні заходи, ефективно відстоювати інтереси бізнес-спільнот, сприяти поліпшенню ділового клімату між Україною та Китаєм.

  IMG_3330а

  Голова корпорації SINOMACH на правах господаря запрошує на переговори українських гостей

  За підсумками обговорення сторони домовилися здійснити цілий ряд практичних кроків, серед яких: створення і синхронізація роботи Секретаріатів української та китайської частин Ділової ради; формування спільної робочої групи з розробки поточних і перспективних планів діяльності УКДР, організації та проведення спільних заходів; включення представників УКДР до складу Міжурядової комісії зі співробітництва та її профільних підкомісій; підготовка та проведення на початку наступного року 3-го спільного засідання УКДР та двостороннього бізнес форуму; відкриття офіс-приймальних УКДР у Києві та Пекіні; відкриття двомовних спеціалізованих веб-ресурсів та ін.

  IMG_3290a

  Офіційна зустріч співголів Українсько-Китайської Ділової ради Роберта Бровді та Жень Хунбіна (Пекін, 26.08.2015)

  Друга частина зустрічі пройшла у розширеному форматі переговорів, до яких долучилися керівник Департаменту міжнародних зв’язків Китайської Ради сприяння міжнародній торгівлі – CCPIT (організація аналогічна ТТП України, співзасновник китайської частини УКДР) пан Го Пейдун (GuoPeidong), віце-президент SINOMACH пан Се Бяо (XieBiao), а також керівники дочірніх корпорацій SINOMACH, які входять до складу китайської частини УКДР та реалізують на різних стадіях двосторонні проекти в Україні, зокрема: президент компанії China CAMC EngineeringCo., Ltd. (CAMCE) пані Ло Янь (LuoYan), президент і виконавчий директор ChinaMachineryEngineeringCorporation  (CMEC) пан Чжан  Чунь (ZhangChun) та віце-президент ChinaNationalCompleteEngineeringCorporation (CCEC) пані Ян Цзін.

  IMG_3397а

  Переговори у розширеному форматі

  В ході ділового спілкування обговорено цілий комплекс питань торговельно-економічного співробітництва між двома країнами (стан, проблеми та особливості  реалізації  китайських інвестиційних та інфраструктурних проектів, характер взаємного товарообігу і перспективи зони вільної торгівлі, візовий режим, перспективи участі китайського бізнесу у приватизаційних процесах в нашій країні, потенціал участі України у проекті «Новий Шовковий шлях» та ін.). Домовлено узагальнити найбільш злободенні проблемні питання, що турбують бізнес-спільноти двох країн та ініціювати їх вирішення державними органами.

  IMG_3431a

  Протокольний обмін подарунками

  На завершення офіційної зустрічі сторони обмінялися протокольними пам’ятними подарунками. Також голова української частини УКДР Роберт Бровді запросив свого китайського колегу пана Жень Хунбіна відвідати з діловим візитом Україну.

  Відтак члени української та китайської частин УКДР змогли підвести підсумки зустрічі та поспілкуватися у неформальній атмосфері.

  IMG_3467a

  Спілкування у неформальній атмосфері: віце-президент ССЕС пані Ян Цзін та співголова УКДР Роберт Бровді

  Загалом, зустріч керівництва двох частин УКДР 26 серпня 2015 року як і весь насичений подіями восьмиденний робочий візит української делегації в Пекін можна віднести  до найбільш знакових подій у діяльності спільної Ділової ради за останні три роки. Після затяжної паузи і періоду невизначеності, поновлено контакти і прямий діалог на рівні керівництва і найактивніших учасників обох частин УКДР. Проаналізовано реальний стан двосторонніх ділових зв’язків, визначено найнеобхідніші кроки для їх поступової активізації. Отримано підтримку, розуміння й зацікавленість з китайського боку розвивати відносини з Україною, робити спільний бізнес з українським компаніями. А за нинішніх внутрішніх та зовнішніх обставин для нашої країни це уже немало.

  IMG_3436а

  Підсумки зустрічі вселяють оптимізм…

   

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *