Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Діяльність / Загальні події

  У Пекіні до других роковин російського вторгнення провели вечір пам’яті

  2024-02-23

  Посольство України в Китаї напередодні других роковин початку повномасштабного російського вторгнення провело комеморативний захід «РАЗОМ: the Power of Solidarity».
  Про це повідомляє кореспондент Укрінформу в Китаї.

  Захід проходив за підтримки посольства Польщі, яке надало приміщення своєї амбасади для виставки мистецьких, творчих та фото робіт про спротив українців окупантам, миттєвості життя під час війни та кінопоказу фільму «20 днів в Маріуполі». Присутні також мали можливість фактично на власні очі побачити зруйновані будівлі та інші жахливі наслідки війни за допомогою візуальної реальності та відеоінсталяції.

  На вечір пам’яті до українців зібралися понад двохсот представників посольств країн-партнерів України, представників деяких китайських та іноземних медіа. Були присутні глави диппредставництв у Китаї Польщі Якуб Кумох, Європейського Союзу Хорхе Толедо, Великої Британії Керолайн Вілсон та Сполучених Штатів Ніколас Бернс.

  Посол України Павло Рябікін у своєму виступі підкреслив, що України вже 10 років протистоїть російській агресії, впродовж яких намагалася підтримувати діалог із Росією, але єдиним результатом стало повномасштабне вторгнення, яке почалося 24 лютого 2022 року.

  «Десятиліття війни принесло Україні десятки тисяч смертей, зруйнувало людські долі й мрії, міста й села… Але війна загартувала волелюбних українців. Ми маємо силу і волю захистити свою землю і перемогти ворога», – сказав Рябікін.

  Він нагадав, що українці не лише зупинили російську навалу й не допустити варварів до кордонів інших країн, а й деокупувати тисячі кілометрів своєї землі та позбавили агресора контролю над західною частиною Чорного моря.

  За словами посла, потрібно пам’ятати, що Україна протистоїть державі, яка має найбільшу у світі територію, колосальні ресурси і яка багато років готувалася до агресії, тому щоб захистити мир і гарантувати дотримання Статуту ООН потрібне єднання.

  «Тільки разом ми зможемо зупинити війну та принести мир. Наше справедливе бачення миру – це українська Формула миру, запропонована президентом Зеленським. Вона складається з десяти чітких пунктів, реалізація яких принесе всебічний довгостроковий мир Україні та безпеку всьому світу», – зазначив він.

  Рябікін також подякував усім країнам-партнерам за потужну політичну підтримку та життєво важливу допомогу, яку вони надають Україні.

  Посли Польщі, ЄС, Великої Британії та США у своїх виступах відзначили мужність українців, котрі протистоять набагато переважаючому ворогу, запевнили у готовності урядів їх країн і надалі допомагати Україні та окремо вказали на відсторонення Китаю від активних міжнародних зусиль із припинення війни та його фактичну підтримку країни-агресорки.

   

  У Пекіні до других роковин російського вторгнення провели вечір пам’яті

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *