Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  У МЗС Китаю заявили, що ніколи не дозволять «відокремити Тайвань від батьківщини»

  2024-03-08

  Міністр закордонних справ КНР Ван Ї заявив, що Китай продовжує прагнути до мирного «возз’єднання» з Тайванем, та застеріг, що Пекін ніколи не дозволить «відокремити Тайвань від батьківщини».

  Як передає кореспондент Укрінформу, про це топдипломат сказав на пресконференції в кулуарах сесії законодавчого органу КНР.

  «Політика Китаю щодо тайванського питання є незмінною і полягає в продовженні прагнення до мирного возз’єднання з найбільшою щирістю. Її суть також цілком чітка – ми ніколи не дозволимо відокремити Тайвань від батьківщини», – заявив Ван.

  Коментуючи нещодавні президентські вибори на острові, міністр зауважив, що вони є внутрішньою справою Китаю, а їхні результати «не змінять історичної тенденції повернення Тайваню до Китаю».

  «Після виборів на Тайвані ми стали свідками того, що понад 180 країн і міжнародних організацій підтвердили свою прихильність принципу «одного Китаю» і підтримали Китай у захисті державного суверенітету й територіальної цілісності», – зазначив він.

  За словами топдипломата, принцип одного Китаю став консенсусом міжнародної спільноти, і невдовзі не залишиться країн, які підтримують зв’язки з Тайванем.

  «Буде сімейна фотографія всього міжнародного співтовариства, в якому всі країни підтримують принцип одного Китаю. Це лише питання часу», – переконаний глава МЗС.

  Він попередив, що ті, хто підтримує незалежність Тайваню, кидають виклик суверенітету Китаю, а країни, які наполягають на підтримці офіційних відносин з островом, втручаються у внутрішні справи КНР. «Сепаратистська діяльність, спрямована на незалежність Тайваню, залишається найбільш руйнівним фактором для миру та стабільності в Тайванській протоці. Чим сильнішою буде відданість принципу одного Китаю, тим більшою буде гарантія миру», – підкреслив міністр.

   

  У МЗС Китаю заявили, що ніколи не дозволять «відокремити Тайвань від батьківщини»

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *