Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  У КНР з’являться п’ять нових зон вільної торгівлі

  2016-10-27

  У Китаї побудують сім нових зон вільної торгівлі (ЗВТ). Генеральний план створення цих об’єктів знаходиться в уряді КНР і незабаром буде затверджений.

  Уже зараз відомо, що ЗВТ розташуються в приморських провінціях Чжецзян і Ляонін, в континентальних провінціях Хенань, Хубей, Сичуань і Шеньсі, а також в місті центрального підпорядкування Чунцин.

  Всього зараз в Піднебесній діє 11 ЗВТ, перша з яких заснована в Шанхаї три роки тому. Пізніше вони з’явилися Тяньцзіні, провінціях Фуцзянь і Гуандун.

  Раніше повідомлялося, що в Китаї діє 219 зон техніко-економічного розвитку державної категорії. У 2015 року обсяг валового регіонального продукту цих суб’єктів економіки перевищив 7,76 трлн юанів ($ 1,15 трлн).

  За підсумками минулого року, податкові надходження в бюджет КНР від цих зон досягли 1,3 трлн юанів. На них довелося 11,5% ВВП країни, 20,3% валового прибутку промисловості, 9,6% фінансових доходів, 10,5% податкових надходжень і 19,4% зовнішньоторговельного обороту Піднебесної.

  Перша така зона в Китаї була створена в 1984 році. Зараз вони розташовані в 31 провінції, автономному районі і місті центрального підпорядкування. Так, на сході країни знаходиться 107 таких зон, в Центральному та Західному Китаї – відповідно 63 і 49.

  “ChinaPRO”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *