Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  У КИТАЇ ВІЦЕ-МЕРІВ ДВОХ ВЕЛИКИХ МІСТ СТРАТИЛИ ЗА ХАБАРНИЦТВО

  2011-07-20

  Джерело: korrespondent.net

  Китай стратив двох колишніх віце-мерів з процвітаючих східних міст за хабарництво на мільйони доларів, повідомляє Верховний Суд країни у вівторок, 19 липня.

  Сюй Майюн колишній віце-мер багатого курортного міста Ханчжоу, розташованого на захід від Шанхаю, був засуджений в травні за хабарництво, розкрадання в особливо великих розмірах і зловживання владою.

  За даними китайського новинного агентства Сіньхуа, Сюй брав хабарі на суму більше 145 мільйонів юанів (22,4 мільйонів доларів), привласнив 8,3 млн. доларів з державної казни і незаконно виділив 11 млн. доларів на покупку землі для компанії, в розвитку якої був особисто зацікавлений.

  Другий смертник Цзян Женьцзе був віце-мером міста Сучжоу в прибережній провінції Цзянсу. Його спіймали на хабарі на 16,7 млн. доларів готівкою, отриманих від забудовників в 2001-2004 роках, коли він завідував міським плануванням і проектами з розвитку нерухомості.

  Цзян Женьцзе допоміг владі вийти на інших фігурантів у цій справі, але суд все-таки визначив колишньому чиновнику вищу міру покарання. Женьнцзе чекав страти з 2008 року.

  Смертельні вироки були винесені корупціонерам регіональними судами та виконані у вівторок вранці. Колишніх чиновників не врятувало навіть те, що суди верхньої інстанції відхилили ці рішення.

  Хоча дані про страти в Китаї вважаються державною таємницею, експерти вважають, що щорічно в КНР виноситься більше смертельних вироків, ніж у всіх інших країнах світу разом узятих.

  Раніше, 17 червня в інтернет просочився сенсаційний доповідь Народного банку Китаю, відповідно до якого більше 10 тис. корумпованих чиновників за 15 років вивезли з країни понад 120 мільярдів доларів.

  Правляча в Китаї Комуністична партія неодноразово обіцяла викоренити корупцію, яка є основним джерелом суспільного невдоволення, тому що швидко зростаюча економіка дозволяє посадовим особам використовувати владу для отримання особистої вигоди. У 2007 році був звільнений один з лідерів комуністичної партії Шанхаю, а на початку цього року – міністр залізничного відомства.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *