Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  У КИТАЇ УСПІШНО ЗАПУЩЕНИЙ ПАКИСТАНСЬКИЙ СУПУТНИК ЗВ’ЯЗКУ “PAKSAT-1R”

  2011-08-12

  Джерело: Russian.News.Cn

  У Центрі запуску супутників в Січане сьогодні, 12 серпня, в 0:15 з використанням ракети-носія “Чанчжен-3Б” був здійснений успішний запуск на орбіту пакистанського супутника зв’язку “Paksat-1R”. Цей супутник став першим супутником, який Китай продав азіатському партнеру по схемі “передачі прав після виведення на орбіту”. Також цей супутник є першим у цьому році комерційним супутником, проданим Китаєм закордонному клієнту.

  Приблизно через 26 хвилин після старту ракети дані з Сіаньского центру супутникового контролю підтвердили, що супутник благополучно відокремився від носія і вийшов на задану орбіту. Запуск завершився повним успіхом.

  Даний запуск проведений відповідно до підписаного Китайської генеральної промисловою компанією “Чанчен” і Пакистанським комітетом з досліджень космосу і екзосфери у 2008 році договором. Згідно з умовами договору, компанія “Чанчен” після виходу на орбіту передає Пакистану супутник зв’язку, здійснює підготовку персоналу, а також допомагає Пакистану побудувати дві станції наземного контролю.

  Проект супутника “Paksat-1R” є новим проектом співробітництва двох країн в космічній сфері після відбувся в липні 1990 року запуску ракетою “Чанчжен-2” невеликого пакистанського супутника “BADR-A”. Напередодні 60-річчя встановлення дипломатичних відносин між Китаєм і Пакистаном успішний запуск “Paksat-1R” є ще одним променем світла в Рік китайсько-пакистанського дружби.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *