Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  У Китаї розробили новий вид квантової пам’яті

  2018-09-12

  Китайський науково-технологічний університет у місті Хефей розробив унікальну квантову пам’ять, тобто пристрій перспективного дистанційного квантового зв’язку. Про це повідомляє Сіньхуа у вівторок, 11 вересня.
  Новий пристрій називається мультиплексною твердотільною квантовою пам’яттю з множинними ступенями свободи. Нове досягнення має велике значення для розвитку квантової мережі і квантових комп’ютерів.

  Зараз відстань, на яку можливо надійно здійснювати квантову телепортацію фотонів, обмежується сотнею кілометрів. Варіант з використанням пристрою для зберігання квантової інформації дозволить забезпечити квантовий зв’язок на більшу відстань.

  Група фізиків під керівництвом Лі Чуаньфена в останні роки займалася дослідженнями у сфері розробки квантової пам’яті. Команда успішно створила пам’ять з множинними ступенями свободи з можливістю роботи у 12 режимах.

  Результати експерименту показують, що в усіх операціях пам’яті тривимірні квантові стани фотонів зберігають точність майже у 89%.

  Нове досягнення, на думку експертів, не тільки має велике значення для розвитку квантової мережі і квантових комп’ютерів, а й матиме застосування у сфері лінійних оптичних квантових обчислень.

  Раніше Китай здійснив першу у світі квантову передачу супутникових даних. Сигнал із супутника Мо-Цзи був отриманий на двох наземних станціях Синьлунь у провінції Хебей і Наньшань біля міста Урумчі в Синьцзян-Уйгурському автономному районі.

  Також у Китаї вчені вперше здійснили квантову телепортацію, відправивши об’єкт із Землі на супутник.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *