Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  У Китаї оприлюднили прогноз глобальних цін на сировинні товари

  2017-05-08

  У 2017 році темпи зростання цін на сировинні товари на світовому ринку можуть сповільнитися у зв’язку з динамічним розвиток видобутку сланцевої нафти і газу, а також жорсткістю монетарної політики США.

  Такий прогноз міститься в Доповіді про зовнішньоторговельну ситуацію Китаю, опублікованій напередодні департаментом з загальних питань Міністерства комерції КНР і Академії міжнародної торгівлі та економічного співробітництва, передає Сіньхуа.

  На думку авторів доповіді, відновлення зростання світових цін на сировинні товари зумовлене збільшенням попиту на тлі безперервного відродження глобальної економіки, а також скороченням надлишкової пропозиції нафти і корисних копалин за рахунок зменшення обсягів їх видобутку.

  У 2017 році буде спостерігатися зростання світової економіки, що може призвести до підвищення цін на сировинні товари. За прогнозом Міжнародного валютного фонду, цього року глобальні ціни на сиру нафту і неенергетичні ресурси зростуть на 28,9 і 8,5 відотка відповідно.

  У доповіді наголошується, що зростання попиту на сировинні товари значною міроюі пов’язане з інфраструктурним будівництвом і поповненням запасів підприємств.

  Автори доповіді вважають, що оскільки державні інвестиції спираються на фінансову підтримку, то з огляду на зростання державних боргів і погіршення фінансової ситуації у багатьох країнах, довгостроковий ефект такого роду інвестицій потребує подальшого вивчення. Натомість короткострокове поповнення складських запасів незабаром припиниться, і відновлення попиту на сировинні товари не відбудеться швидко.

  У доповіді говориться, що динамічний розвиток глобального видобутку сланцевої нафти і газу, а також постійне зниження витрат на їх видобування відкриють більш широкі перспективи для зростання пропозиції нафти, що, в свою чергу, стримує темпи підвищення цін на нафту.

  “Федеральна резервна система США поступово посилює монетарну політику, внаслідок чого американський долар відносно зміцниться – це також може стримати підвищення цін на сировинні товари,” – зазначили автори доповіді.

  Згідно з доповіддю, стан зовнішньої торгівлі Китаю в поточному році буде дещо кращим, ніж у попередні два роки, однак збережеться ряд викликів.

  “Укрінформ”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *