Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  У Китаї будують шосе майбутнього

  2017-12-27

  Стало відомо про черговий проект сонячних доріг, що реалізується в Китаї. Причому китайський проект сонячних доріг виділяється ще і наявністю вбудованих систем бездротової зарядки для електромобілів і іншими сенсорами для допомоги самоврядним моделям. Мова про другий проект сонячних доріг в країні, що є частиною швидкісного шосе міста Цзинань (Jinan City Expressway).

  Як і інші подібні проекти, шосе має характер випробувального, тому, що довжина ділянки, оснащеного сонячними панелями та іншим інноваційними рішеннями, становить всього 1,9 км. Будівництво передбачає укладання прозорого бетону поверх сонячних панелей.

  До теперішнього моменту укладання всіх елементів дорожнього полотна закінчено і виконуються роботи по монтажу мережевих з’єднань для підключення батарей в електричний ланцюг. Все повинні приєднати до кінця 2017 року.

  Китайське сонячне шосе складається з трьох окремих шарів. Верхній шар – прозорий бетон, який за властивостями рівноцінний звичайному асфальту. Імовірно, мова про марку прозорого бетону Litracon, винайденого в 2001 році. Другий (проміжний) шар – сонячні панелі, які характеризуються як «опорні». Саме на них припадає основне навантаження від транспорту. За розрахунками китайських інженерів, дорожнє полотно має бути досить міцним, щоб витримувати вагу середньої вантажівки, але, ймовірно, важкі вантажівки тут їздити не будуть. І, нарешті, третій, самий нижній шар – ізоляційне покриття від ґрунту.

  Відзначимо, що елементи для бездротової зарядки акумуляторів автомобілів, що рухаються будуть додані не відразу. Конструктори передбачили таку можливість, скористатися нею планують в найближчому майбутньому з поширенням моделей на електричній тязі.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *