Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  У КИТАЇ БУДЕ ПОБУДОВАНИЙ ВЛАСНИМИ СИЛАМИ ПОЛЯРНИЙ КРИГОЛАМ

  2011-10-10

  Джерело: Сіньхуа, www.pric.gov.cn/

  У Китаї власними силами планується побудувати полярний науково-дослідний криголам, повідомив представник Державного океанологічного управління КНР Цинь Вейцзя. За його повідомленням, проект будівництва нового криголама офіційно затвердив Державний комітет у справах реформ і розвитку і зараз переходить до стадії його реалізації. У листопаді ц.р. будуть опубліковані умови конкурсу на краще найменування криголама.

  Згідно наміченої дизайн-концепції, довжина нового криголама складе 100-120 метрів, ширина – 20-24 метра, осадка максимальна – 9 метрів, водотоннажність при неповному навантаженні – 8 тис тонн, тривалість плавання – 20 тис миль, місткість – – 90 осіб.

  Китай почав полярні дослідження з 1984 року. За ці 27 років всі експедиції були здійснені за допомогою трьох поколінь судів. У тому числі, в перші роки використовувалося звичайне судно “Сян’янхун-10” повним водотоннажністю 13 тис тонн. З 1986 року застосовувалося науково-дослідне судно “Цзіді” / “Полюс” /, яке було перероблено з вантажного судна, що володіє певною ледоустойчівостью, закупленого у Фінляндії. Його експлуатація припинилася в 1994 році. В даний час використовується криголам “Сюелун” / “Сніжний дракон” /, придбаний в 1993 році у Україні.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *