Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  У Китаї введено в експлуатацію вітчизняний квантовий комп’ютер нового покоління

  2024-01-08

  Розроблений у Китаї квантовий комп’ютер на надпровідниках третього покоління “Беньюань Укун” (Origin Wukong) у суботу було введено в експлуатацію компанією Origin Quantum Computing Technology в провінції Аньхой на сході, передає Сhina Daily.

  Квантовий комп’ютер працює на базі 72-кубітної надпровідникової квантової мікросхеми китайського виробництва “Укун”. За словами дослідників, це найновіший і найпередовіший квантовий комп’ютер на надпровідниках у Китаї, який програмується та доступний для використання.

  Як розповів заступник директора Аньхойського інженерного дослідницького центру квантових обчислень Кун Вейчен, комп’ютер інтегрований із системою управління квантовими обчисленнями третього покоління, що в рази підвищує загальну ефективність його роботи.

  Заступник директора ключової лабораторії квантових обчислювальних мікросхем Аньхойського інженерного дослідницького центру квантових обчислень Цзя Чжилун зазначив, що мікросхема “Укун” містить 198 кубітів, з яких 72 робітники та 126 пов’язані.

  Назва “Укун” натхненна Сунь Укуном – китайським міфічним персонажем, здатним набувати 72 різних образів. Ця назва символізує потужні та багатогранні можливості нового комп’ютера.

   

  У Китаї введено в експлуатацію вітчизняний квантовий комп’ютер нового покоління

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *