Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  У Китаї відреагували на підготовку російськими військовими теракту на ЗАЕС

  2023-06-28

  Китай надає великої уваги підтриманню безпеки на Запорізькій атомній електростанції і закликає «всі сторони» до деескалації та убезпечення ядерних об’єктів цієї атомної станції.

  Про це на брифінгу заявила речниця МЗС КНР Мао Нін, коментуючи повідомлення української сторони про підготовку російськими військовими теракту на ЗАЕС, повідомляє Укрінформ.

  «Китай надає великої уваги безпеці на Запорізькій атомній електростанції і повністю підтримує конструктивну роль у її підтриманні Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ)», – сказала Мао.

  За її словами, безпека Запорізької АЕС є частиною «української кризи», і її забезпечення «залежить від перспектив політичного врегулювання «кризи» як такої».

  «Всі сторони повинні діяти відповідально, враховувати підвищену небезпеку, яку становить будь-який інцидент на Запорізькій АЕС…, та вжити заходів для деескалації напруженості й убезпечення об’єктів цієї атомної станції», – сказала дипломат.

  Вона додала, що Китай, зі свого боку, продовжуватиме дотримуватись конструктивної позиції і сприятиме мирним переговорам та пошуку політичного рішення «української кризи».

  Президент України Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні заявив, що світ приділяє недостатньо уваги російській загрозі на Запорізькій атомній електростанції.

  Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-майор Кирило Буданов заявив, що російські війська розмістили техніку з вибухівкою біля чотирьох із шести енергоблоків Запорізької АЕС та готуються здійснити теракт, аби спробувати стримати контрнаступ Сил оборони України.

  У Китаї відреагували на підготовку російськими військовими теракту на ЗАЕС

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *