Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  У Китаї відкрили новий “мега-аеропорт”

  2019-09-20

  У Китаї відкрили один з найбільших аеропортів у світі, повідомляє CNN.

  Новий гігантський аеропорт на околиці Пекіна Пекін-Даксин зустрічатиме перший комерційний рейс 20 вересня 2019 року. Площа чотирьох злітно-посадкових смуг і терміналу дорівнює розмірам 97 футбольних полів (один мільйон квадратних метрів).

  Своєю первісною метою аеропорт задекларував до 2025 року вийти на показник в 72 мільйони пасажирів і два мільйони тонн вантажів, що перевозяться щорічно. Надалі очікується, що аеропорт буде мати сім злітно-посадкових смуг і буде забезпечувати перевезення щонайменше 100 мільйонів пасажирів і чотири мільйони тонн вантажів.

  Аеропорт Даксин спроектувала архітектор Заха Хадід спільно з китайськими колегами. Кошторис проекту становив 11,5 мільярда доларів. Будівництво почалося в 2014 році.

  Через його форму аеропорт називають “морською зіркою”: п’ять залів очікування з’єднанні в центрі з головним залом. Це зроблено з метою зменшити відстань, яку повинні проходити пасажири. Адміністрація аеропорту пообіцяла, що відстань між зонами контролю і віддаленими терміналами буде не більш як 600 метрів (вісім хвилин пішки).

   

  “Кореспондент”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *