Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  У Києві відбувся прийом з нагоди 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між КНР та Україною

  2022-01-24

  На тому тижні Посольство КНР в Україні організувало прийом на честь 30-річчя українсько-китайських дипломатичних відносин, про що йдеться на офіційному сайті Посольства.

  До гостей заходу увійшли Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, заступник Міністра закордонних справ Дмитро Сенік, заступник керівника Офісу Президента України Андрій Сибіга, Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, заступник Міністра економіки та торговий представник України Тарас Качка, Голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія, а також представники профільних міністерств, університетів, науково-дослідних інститутів та аналітичних центрів України.

  У Києві відбувся прийом з нагоди 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між КНР та Україною

  Захід розпочався з демонстрації виставки «Нова епоха, нові перспективи». У своїй вітальній промові Надзвичайний та Повноважний Посол КНР в Україні Фань Сяньжун зазначив, що Китай був однією з перших держав у світі, які встановили дипломатичні зв’язки з Україною.

  «Протягом 30 років відносини двох держав постійно виходять на нові рівні розвитку, а сфери співпраці постійно поглиблюються та розширюються. Дві держави стали важливими стратегічними партнерами», — підкреслив він.

  Дипломат зазначив, що китайська сторона надає великого значення активним зусиллям Президента України, спрямованим на зміцнення відносин із Китаєм.

  «Україна – це друг та партнер Китаю. Народи двох держав завжди були дружні. Ми маємо всі умови для досягнення ще більших успіхів у розвитку двосторонніх відносин. Прекрасні перспективи китайсько-українських відносин відкриваються перед нами вже зараз», – запевнив Фань Сяньжун.

  Міністр КМУ Олег Немчінов зачитав листа Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, в якому він наголосив: «Усі 30 років з моменту встановлення дипломатичних відносин українсько-китайські зв’язки постійно розвиваються у стійкій, взаємовигідній співпраці, яка повністю відповідає сутності всебічного, стратегічного партнерства між нашими країнами». Крім того, він побажав успішного проведення зимової Олімпіади у Пекіні.

  На заході також виступили Голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія та заступник Міністра закордонних справ Дмитро Сенік.

  У рамках заходу було організовано фотовиставку, присвячену 30-й річниці встановлення дипвідносин між Китаєм та Україною. На ній представили понад 50 фотографій, що відобразили важливі події у сфері політичних контактів, ділового співробітництва та гуманітарних обмінів між двома країнами. Також перед гостями з номерами мистецької самодіяльності виступили китайські студенти, які здобувають освіту в Україні.

  У Києві відбувся прийом з нагоди 30-річчя встановлення дипломатичних відносин між КНР та Україною
  Фото: Посольства КНР в Україні та Укрінформ

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *