Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  У Києві відбулася акція на підтримку демонстрантам у Гонконзі

  2019-08-02

  Гонконг переживає найважчу політичну кризу з 1997 року. Десяток активістів зібрався біля посольства Китайської народної республіки у Києві, аби висловити солідарність протестувальникам у Гонконзі та засудити порушення прав людини Китаєм. Про це повідомляє координатор всесвітнього руху “Free Hong Kong” Артур Харитонов на своїй сторінці у Facebook.

  “Ми бачимо між подіями в Україні та Гонконгу дуже сильний зв’язок. Гонконгці бачать в Україні дуже сильний приклад, зараз там у топах показів документальний фільм “Зима у вогні” про Майдан, тож ми маємо показати їм, що ми разом з ними”, – сказав Харитонов.

  Як повідомляє “Громадське”, активісти тримали плакати з написами “Свобода Гонконгу”, “Гонконг — не Китай” чи “Сі [Цзипьпінь] — це [Володимир] Путін, а Путін — це Сі”. З посольства ніхто так і не вийшов. За словами учасників акції, це було очікувано.

  Гонконг переживає найважчу політичну кризу з 1997 року, коли Британія передала цю територію під протекторат Китаю. Протести тривають з середини червня. Жителі міста виступали проти прийняття закону про екстрадицію підозрюваних у порушенні закону осіб до материкового Китаю. У найбільшій акції протесту брали участь майже два мільйони людей. Критики законопроєкту вважали, що він може бути використаний для передачі в руки китайського правосуддя дисидентів і несправедливо переслідуваних людей.

  Під час однієї з акцій протестувальники прорвалися до будівлі парламенту. Вони захопили залу засідань і вивісили британський колоніальний прапор, після чого влада відкликала законопроєкт і вибачилася перед людьми. Декого з активістів затримали.

  Уряд відмовився від ратифікації проєкту закону, проте тепер демонстранти вимагають розгляду справи про жорстокість поліції, демократичних реформ і відставки глави Гонконгу Керрі Лем.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *