Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  У Херсоні відбувся українсько-китайський форум

  2018-06-01

  31 травня в Херсонській обласній науковій бібліотеці імені Олеся Гончара відбувся українсько-китайський форум.

  У форумі взяли участь представники урядових структур, державних підприємств і компаній з Китаю, зацікавлених у інвестуванні в Україну, Міжнародний аеропорт “Херсон”. Керівництво цього комунального підприємства облради представило потенційним інвесторам проект реконструкції і розвитку повітряних воріт Херсонщини.

  Китайська аудиторія з цікавістю сприйняла виступ директора аеропорту Віталія Кучерука. Після пленарної частини форуму він отримав кілька пропозицій від іноземної китайської асоціації з інвестування та розвитку аеропорту. Підприємство, очолюване Кучеруком, підтвердило своє реноме одного з найбільш відкритих і прогресуючих.

  Генеральний секретар Китайської асоціації з розвитку підприємств за кордоном Хі Женвей повідомив, що співробітництво Китаю з Україною можливе у 4 перспективних для китайського бізнесу галузях – інфраструктура, енергетика, сільська господарство, культура й туризм.

  Водночас, він наголосив, що китайських бізнесменів особливо цікавить співробітництво з Україною, і зокрема з Херсонщиною, в аграрній сфері.

  Крім цього, Хі Женвей зауважив, що Україна повинна збільшити експорт своїх товарів у Китай, зокрема сої і меду.

  За його словами, наразі Китай щороку імпортує, наприклад, 95 млн тонн сої, у тому числі із Америки – 32 млн тонн. “А з України – зовсім дрібниця”, – наголосив Хі, зазначивши при цьому, що Україну знають у Китаї як потужного виробника якісної сої.

  Як зазначив генеральний секретар Китайської асоціації з розвитку підприємств за кордоном, Україна могла б успішно нарощувати експорт до Китаю також і свого меду. У Китаї люблять мед, а на Херсонщині, зокрема, виробляють хороший мед, підкреслив він.

  За словами директор Департаменту економічного розвитку та торгівлі ОДА Дмитро Бутрій, в область надходить китайський імпорт на суму 26 млн доларів США, а Херсонщина, в свою чергу, експортує товари сільгоспвиробництва на суму 2,6 млн доларів США.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *