Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  У Харківській області планують відкрити представництво Східнокитайського НДІ «Фотоелектроніка»

  2018-04-25

  Питання розширення співпраці у галузях науки, технологій та освіти з представниками Китаю обговорили керівники структурних підрозділів ХОДА.

  Зокрема, йшлося про розширення співпраці у сферах вакуумної електроніки, виготовлення малорозмірних керамічних і металевих виробів за допомогою 3D-принтерів, переробки сміття за допомогою плазмових установок.

  Директор Департаменту економіки і міжнародних відносин ХОДА Андрій Колос ознайомив іноземних гостей з економічними показниками Харківської області. Він зазначив, що минулого року обсяг зовнішньоторговельних операцій між Харківською областю і підприємствами КНР склав 315 млн дол. Третій рік поспіль Харківщина нарощує обсяги співпраці (темп росту становить 10% щороку).

  Про двосторонню співпрацю в науковій і освітній сферах розповіла директор Департаменту науки і освіти ХОДА Лариса Карпова. Зокрема, вона повідомила, що у 22 вузах Харкова освіту здобувають 400 громадян КНР.

  Як зазначив заступник директора східнокитайського НДІ “Фотоелектроніка” Хе Чжаочан, співпраця його установи з українськими підприємствами має більш ніж 20-річну історію. “Ми хотіли б розширювати співпрацю і пропонуємо створити на Харківщині представництво нашого інституту. Будемо раді, якщо ви в законних рамках допоможете нам в цьому”, – сказав Хе Чжаочан.

  За його словами, представництво допоможе активізувати спільні проекти в наукових дослідженнях, впровадження українських технологій в Китаї, а також сприятиме налагодженню торгових відносин.

  “Ми вітаємо відкриття будь-яких іноземних представництв або компаній в нашому регіоні – це початок зовнішньоекономічних відносин. При вашому офіційному зверненні ми, в рамках правового поля, готові створити необхідні умови для спільної роботи”, – відповів іноземним представникам Колос.

  Також директор Департаменту економіки і міжнародних відносин запросив партнерів з КНР для участі в міжнародному економічному інвестиційному форумі, який восени відбудеться в Харкові.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *