Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  У 2021 році українські металургійні компанії будуть змушені покинути китайський ринок

  2021-01-08

  Українські металургійні компанії, що налагодили експорт сталевої продукції в Китай під час локдауна і зниження попиту в Європі, у 2021 році будуть змушені піти з китайського ринку, прогнозує GMK-Center.

  За прогнозом аналітиків, Китай, який став у 2020 основним ринком збуту не тільки для виробників металургійної сировини, але і напівфабрикатів, і готового прокату українського виробництва, істотно скоротить споживання металу. В основному, це буде пов’язано з очікуваним завершенням програм уряду КНР щодо стимулювання економіки.

  У підсумку, попит на метал впаде, що призведе до зниження обсягів імпорту сталі. Водночас експортні поставки китайської продукції на зовнішні ринки зростуть. Китай збільшить експорт металу на 10-15 млн тонн у 2021 році – Platts

  «Українські компанії будуть змушені покинути ринок Китаю і повернутися на свої традиційні ринки. Слабке відновлення попиту в останніх може означати втрату обсягів експорту», — відзначають в GMK-Center.

  У 2020 році Китай показав сплеск попиту на сталь у зв’язку з діями уряду, яке розгорнуло масштабну програму допомоги економіці, яка постраждала від жорсткого карантину на початку року. Вже до вересня Китай наростив імпорт сталі настільки, що перейшов зі статусу нетто-експортера в статус нетто-імпортера.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *