Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  У 2020 «Запоріжсталь» почала експортувати прокат до Китаю

  2021-01-20

  Комбінат «Запоріжсталь» у 2020 році почав експортувати гарячекатаний і холоднокатаний прокат до Китаю. Про це повідомив генеральний директор «Запоріжсталі» Олександр Мироненко в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».

  «У 2020 році ми відкрили для г/к і х/к прокату нові ринки – почали експортувати продукцію до Китаю. Це свідчить про те, що ми можемо працювати – навіть з урахуванням логістики – ефективніше, ніж китайські металурги», – каже Мироненко.

  За його словами, минулого року комбінат збільшив обсяги відвантаження напівфабрикатів до США та Китаю. Поставки чавуну до Китай також зросли.

  Водночас «Запоріжсталь» скоротив поставки г/к прокату на ринок ЄС, який раніше становив до 1 млн т на рік у портфелі підприємства. «Зараз ми фактично не постачаємо туди г/к прокат через мито €60,5/т, яке не унеможливлює конкуренцію з європейськими виробниками», – наголосив гендиректор підприємства.

  Протекціоністські заходи на ринку ЄС, як і можливість їх запровадження на ринках Північної Африки, Туреччини та Близького Сходу, залишається основним викликом для підприємства стосовно поставок. Загалом Мироненко відзначає зростання протекціонізму на ринках, в тому числі традиційних, зі зручним для комбінату логістичним плечем.

  Довідково: ПАТ «Запоріжсталь» – одне з найбільших промислових підприємств України. Комбінат виробляє високоякісні сталеві гарячекатані рулони, гарячекатані листи, холоднокатані листи, холоднокатані рулони з вуглецевих і низьколегованих сталей, сталеву стрічку, чорну жерсть, гнутий профіль.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *