Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

    Ціни на нафту виросли на тлі позитивної ДАНИХ КИТАЮ

    2010-10-06

    Ціни на нафту значно виросли в середу, 9 червня, на тлі свідоцтв про подальше зростання економіки Китаю. Підтримку ринку надали також чергові дані про запаси нафти і нафтопродуктів в США, що продемонстрували скорочення запасів нафти, а також ослаблення долара проти основних валют.

    За підсумками торгів у середу на New York Mercantile Exchange ціна ф’ючерсного контракту на нафту марки WTI з поставкою в липні виросла на 2,39 дол., До 74,38 дол. / Бар .. На InterContinental Exchange в Лондоні липневий контракт на нафту Brent Crude подорожчав на 1,97 дол. і закрився на позначці 74,27 дол. / бар.

    Чергові показники торгового балансу Китаю послабили занепокоєння інвесторів з приводу можливого уповільнення темпів зростання економіки країни. Опублікований напередодні Reuters звіт показав, що експорт в Китаї в травні виріс приблизно на 50% в порівнянні з тим же періодом роком раніше. Поліпшення настроїв інвесторів сприятливим чином позначилися на динаміці цін на нафту, особливо враховуючи, що аналітики прогнозували зростання експорту всього на 32%. Згідно з даними Головного митного управління Китаю, оприлюдненими у четвер, 10 червня, обсяги експорту в травні виросли на 48,5%. Імпорт збільшився на 48,3%. У результаті активне сальдо торгового балансу склало 19530000000 дол.

    Оптимізм, викликаний цими даними, підтримав черговий звіт Міністерства енергетики США (US Department of Energy, DOE). Згідно з даними DOE, на тижні до 4 червня запаси нафти в країні скоротилися на 1,8 млн бар., До 361 400 000 бар. Доброю новиною стало зниження запасів у сховищі Cushing, яке є пунктом доставки нафти, що торгується на NYMEX. На минулому тижні відтік нафти зі сховища склав 500 тис. Бар., І на даний момент там залишається 37400000 бар.

    В цілому звіт DOE представив змішану картину, відзначають аналітики Societe Generale. Нафтопереробні заводи збільшили коефіцієнт завантаження потужностей з 87,5% до 89,1% (при цьому обсяги поставок нафти на заводи зріс з 15,105 до 15187000 бар. / День), що є позитивним сигналом. Однак цей факт надав негативний тиск на і без того переповнений ринок дистилятів, запаси яких виросли на 1,8 млн бар., До 154 800 000 бар. Попит на дистиляти на минулому тижні дещо знизився і не зміг поглинути що збільшився обсяг пропозиції.

    Запаси бензину не змінилися, а попит дещо зріс (+ 0,2%, до 9194000 бар. / День). Враховуючи почався річний автомобільний сезон, в Societe Generale чекають подальшого збільшення попиту на бензин. Тим часом в результаті зниження споживання дистилятів, попит на паливо в цілому знизився на 3,22%, знову опустившись нижче позначки 20 млн бар. / День (19376000 бар. / День).

    Серед інших новин, які чинили підтримку ринку нафти на торгах у середу, – жорсткість екологічних вимог до роботи нафтовидобувних платформ в США і введення ООН нових санкцій проти Ірану, який відмовляється згорнути свою ядерну програму. Як зазначає начальник аналітичного відділу ФЦ “Інфіна” Олександр Іванищев, перше загрожує зниженням обсягу видобутку нафти в Мексиканській затоці, а друге – підвищує вагу геополітичної складової в ціні нафти.

    Сприятливими для ринку нафти напередодні були і події на валютному ринку. Курс євро виріс проти долара до рівня 1,1979 дол. / Євро з 1,194 дол. / Євро напередодні. Протягом дня євро зміцнювався до 1,2074 дол. / Євро. Підтримку єдиній валюті надавали поновилися на тлі хороших даних по Китаю надії інвесторів на те, що європейська боргова криза, можливо, не вплине на відновлення світової економіки. Вгору курс євро підштовхувало також бажання гравців зафіксувати прибуток після значного ослаблення цієї валюти.

    Крім того, макроекономічні дані по США зробили негативний вплив на динаміку долара. Інвесторів стурбувала оцінка економіки США, що міститься у традиційному огляді Beige Book, опублікованому Федеральною резервною системою. Відповідно до огляду, економіка США продовжує відновлюватися, але досить повільно. “Хоча економічна кон’юнктура демонструє явні поліпшення, в червневому огляді Beige Book не міститься сигналів до швидкого посилення монетарної політики, – відзначають аналітики Toronto-Dominion Bank. – На цьому тлі ми очікуємо, що ФРС збереже процентні ставки без змін до I кварталу 2011р.” . Індекс долара, що відслідковує рух американської валюти проти шести основних валют, упав на 0,6%, до 87,909 пункту.

    Аналітики відзначають, що ринок нафти зараз знаходиться на роздоріжжі: “Трейдери намагаються вирішити, чи повинні вони відновити рух до позначки 90 дол. / Бар. Або грати на зниження до рівнів нижче 60 дол. / Бар., – Вказує президент Schork Group Стівен Шорк . – Ми побачимо через пару тижнів “. “Гра від продажів стає збитковою, і, навпаки, довгі позиції починають приносити дохід. Отже, на ринку нафти зараз спостерігається переломна точка. Спекулянти стоять перед вибором: або перевідкривається вниз, або починати набирати довгі позиції”, – вважає А.Іваніщев.

    Організація країн-експортерів нафти випустила черговий щомісячний огляд по ринку нафти, де знизила прогноз попиту на нафту ОПЕК на 2010р. (-70 Тис. Бар. / День, до 28770000 бар. / День). На ринку немає місця для більшого обсягу поставок нафти, відзначили аналітики ОПЕК в огляді. ОПЕК залишила прогноз світового попиту на нафту на поточний рік без змін – 85370000 бар. / День. “Останні дані говорять про те, що в першій половині року зростання попиту виявився дещо вище, ніж прогнозувалося раніше. Однак очікуване уповільнення відновлення економіки, швидше за все, зробить негативний вплив на попит в другій половині року”, – йдеться в огляді ОПЕК.

    Департамент аналітичної інформації РБК
    rbc.ru

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *