Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Три нові зони вільної торгівлі будуть створені в Китаї

  2015-03-25

  Китайський уряд схвалив план створення трьох нових зон вільної торгівлі (ЗВТ) для пожвавлення знизившихся темпів зростання економіки, повідомляє Синьхуа. ЗВТ з’являться в провінціях Фуцзянь і Гуандун, а також у місті центрального підпорядкування Тяньцзіні. Нові зони будуть працювати за моделлю шанхайської ЗВТ, створеної в 2013 році для тестування програми ослаблення контролю за валютними операціями і прямими іноземними інвестиціями.
  «В цілому, шанхайська ЗВТ – успішний проект. Позитивні результати, яких ми домоглися, отримають розвиток у нових схемах. У трьох нових зонах вільної торгівлі буде реалізовано те, чого ми не змогли досягти в Шанхаї », – сказав Лі Гуанхуей, віце-президент Китайської академії міжнародної торгівлі та економічного співробітництва (CAITEC). CCTV News

  Аналітики припускають, що три нові ЗВТ будуть спиратися на своє географічне положення. Гуандунськая зона повинна реалізовувати програму економічної інтеграції з Гонконгом і Макао. Фуцзянь зосередиться на об’єднаному розвитку з Тайванем. Тяньцзінь буде працювати спільно з Пекіном і провінцією Хебей. За непідтвердженими даними The Shanghai Securities News, всі три зони одночасно запрацюють 31 березня.
  Зона вільної торгівлі (ЗВТ) – тип міжнародної інтеграції, при якому в країнах-учасниках скасовуються митні збори, податки та збори, а також кількісні обмеження у взаємній торгівлі згідно з міжнародним договором.
  Влада також планує розширити ЗВТ Шанхая, включивши в неї нові райони і галузі економіки. Загальна площа шанхайської зони вільної торгівлі зросте з 28 кв.км до 120 кв.км.

  Агентство новин «Сінхуа»

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *