Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

  TREASURIES: СТИСК інтервенцій ЦБ Китаю може ЗНИЗИТИ ПОКУПКИ UST

  2010-06-22

  У понеділок, 21 червня, на ринку казначейських облігацій США з’явилася перша реакція інвесторів на рішення Банку Китаю. Вона полягала в зниженні цін UST і зростанні прибутковості. Разом з тим, аналітики розходяться в думці щодо подальшої реакції ринку.
  Як відзначають експерти “Велес Капітал”, в понеділок ціна казначейських облігацій США знизилася на новини про готовність центробанку Китаю “опустити” курс юаня, сподіваючись на подальше різке зростання економіки. Для США це в цілому позитивна новина, однак на практиці реалізація плаваючого курсу юаня може призвести до скорочення обсягу резервів Китаю, що інвестуються в американські казначейські облігації. Це при тому, що влада США змушені збільшувати обсяг запозичень на публічному ринку для покриття зростаючого дефіциту бюджету. “Зниженню інтересу до безризикових активів сприяла і продовжилася корекція євро по відношенню до долара, причиною якої можна вважати розрядку напруженості навколо боргу Іспанії. Що стосується статистики, то ніяких важливих статданих в понеділок не публікувалося”, – підкреслюють аналітики.

  Як відзначає аналітик “Урасіб Кепітал” Ольга стеринів, перша реакція на заяву Народного банку Китаю про перехід до більш гнучкого курсу юаня була позитивною. Напередодні курс юаня зріс з 6,826 до 6,8015 юаня / дол. – Найвищої позначки з 1980р. Ревальвація китайської валюти буде сприяти ослабленню долара і зростання споживання та імпорту в Китаї, а значить, підвищення цін на нафту і метали, сприятливому для російської економіки. Напередодні на сировинних ринках ціни спрямувалися вгору, у вівторок вранці котирування нафти трохи скорегувалися і тримаються біля позначки 78,33 дол. / Бар. Немає нічого дивного в тому, що казначейські облігації США продовжували знижуватися на тлі заяви Китаю – прибутковість UST-10 підвищилася до 3,26%. На майбутньому тижні американська влада розмістять зобов’язання на 108 млрд дол., Що на 5 млрд менше обсягу розміщень у попередньому місяці. Перший аукціон на 40 млрд дол. Пройде вже у вівторок, 22 червня. Іспанія також розмістить облігації обсягом приблизно 4 млрд євро. Оскільки на минулому тижні іспанські борги користувалися великим попитом при первинному розміщенні, експерт не очікує погіршення параметрів аукціону.

  Але як зазначає аналітик НБ “Траст” Володимир Брагін, незважаючи на корекцію на світових ринках, прибутковість казначейських облігацій напередодні особливо не знизилася. Цьому завадили зрослі побоювання того, що скорочення обсягу інтервенцій ЦБ Китаю на валютному ринку в кінцевому рахунку призведе до меншого об’єму покупок Китаєм боргових зобов’язань США. “Ці побоювання посилюються тим, що виникли вони напередодні чергової серії аукціонів”, – вказує В.Брагін.

  У вівторок увага інвесторів буде прикута до виступу міністра фінансів США Тімоті Гейтнера, а також публікаціям даних про продажі житла на вторинному ринку та індексу виробничої активності ФРБ Річмонда, відзначають фахівці “Велес Капітал”.

  rbc.ru

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *