Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Транзит Китай-ЄС може переорієнтуватися на Україну — МЗС

  2021-07-16

  Заступник Міністра закордонних справ України Василь Боднар під час свого виступу на сесії з питань транспорту, інфраструктури та логістики в ході Всеукраїнського Форуму «Україна 30: Гуманітарна політика», який проходив на цьому тижні, зробив заяву, що у зв’язку з санкційною нестабільністю в Білорусі, транзит вантажів Китай-ЄС може переорієнтуватися на Україну, повідомляє видання «Белапан».

  «Те, що змінюється якість нашої інфраструктури, дозволяє нам конкурувати з іншими напрямками. Я не згоден з тим, що нас будуть обходити за іншими маршрутами, оскільки ви бачите, що зараз робиться в Білорусі. І той же напрямок Китай-ЄС може переорієнтуватися, в тому числі на Україну, якщо ми запропонуємо умови і будемо працювати з Європейським союзом і нашими східними партнерами над розвитком інфраструктури, скороченням часу проходження процедур, тарифами і так далі», — заявив Василь Боднар.

  Також, Заступник Міністра закордонних справ нагадав про існування програми міжнародного співробітництва між ЄС та країнами-партнерами з організації транспортного коридору Європа-Кавказ-Азія (ТРАСЕКА): «Це проєкт, за яким ми працюємо і з Європейським союзом, і з державами Південного Кавказу, і цей напрям на Китай. Це реальна альтернатива, досить конкурентна … Ми можемо змінити наявну практику перевірки документів, проходження процедур і так далі, щоб можна було спокійно дізнатися про проходження на території Китаю вантажу, який вийшов з Варшави. Тобто головне зараз впроваджувати технології», — зазначив Василь Боднар, говорячи про перспективу китайсько-європейського транзиту.

  Нагадаємо: напередодні на нараді з протидії санкціям, Лукашенко доручив заборонити транзит товарів через Білорусь з Німеччини в Росію і Китай.

  Транзит Китай-ЄС може переорієнтуватися на Україну — МЗС

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published.