Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Тайвань хоче створити фонд на $200 млн для інвестицій у Литву

  2022-01-12

  Тайвань планує створити фонд для інвестування в Литву на 200 мільйонів доларів та викупити якомога більше заборонених Китаєм товарів із балтійської країни. У такий спосіб Тайбей намагається підтримати Вільнюс, який свого часу підтримав тайванців. Про це пише Financial Times.

  Голова представництва Тайваню в Литві заявив, що перші інвестиції сподіваються зробити вже цього року за гроші, гарантовані національним фондом розвитку.

  Пропозиція допомогти Литві надійшла після того, як Китай понизив дипломатичні відносини з Вільнюсом і почав вводити неофіційні торгові обмеження. Сталося це після того, як у Вільнюсі відкрили представництво Тайваню.

  Китай, який вважає Тайвань своєю територією та неодноразово заявляв про бажання «возз’єднатися» з ним, це засудив.

  Пекін відкликав свого посла з Вільнюса, заборонив імпорт товарів із Литви та тиснув на іноземних виробників, щоб вони припинили використання литовських комплектувальних. Окрім того, балтійська країна змушена була евакуювати своїх дипломатів з Китаю через побоювання щодо їхньої безпеки.

  Після цього Президент Литви Гітанас Науседа заявив, що його країні не варто було дозволяти відкриття тайванського представництва, а назва «Тайвань» не була з ним погоджена. А втім, низка високопосадовців Литви його не підтримала.

  Тайвань хоче створити фонд на $200 млн для інвестицій у Литву

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *