Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Степан Кубів та Китайська корпорація домовилися про будівництво мосту біля Кременчука та реконструкцію Шулявського шляхопроводу у Києві

  2017-05-14

  Перший віце-прем‘єр-міністр України – Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів та Китайська корпорація доріг і мостів домовилися про будівництво мосту біля Кременчука та реконструкцію Шулявського шляхопроводу у Києві. Про це йшлося під час зустрічі української делегації під головуванням Степана Кубіва та керівництва Китайської корпорації доріг та мостів (China Road and Bridge Corporation), яка відбулася у Пекіні (Китай) під час Форуму “Один пояс, один шлях”.

  Представники Китайської корпорації зауважили, що нещодавно ефективно завершили низку проектів на загальну суму $2 млрд, серед яких будівництво мосту у Белграді (Сербія) та дороги Гродно-Гомель.

  У свою чергу Степан Кубів відзначив гідну підготовку проектних пропозицій будівництва мостового переходу біля Кременчука та проекту реконструкції Шулявського шляхопроводу у м. Києві на загальну суму $400 млн.

  “Пропоную Вам завершити підготовчі роботи щодо цих проектів не пізніше вересня, щоб після цього можна було перейти до укладення кредитних угод та договору на виконання робіт з корпорацією. Наразі буде створена робоча група для комплексного опрацювання цих інвестпроектів,  до якої увійдуть представники Мінекономрозвитку, Мінінфраструктури, Мінфіну та Укравтодору”, – відзначив Степан Кубів.

  Заступник Міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Віктор Довгань відзначив важливість цих проектів для України та Китаю.

  “Ці два проекти неодмінно стануть історіями успіху у китайсько-українських взаєминах. Крім того, що мости і дороги є важливими інфраструктурними об’єктами, це також основа для подальшої успішної інвестиційної співпраці з Україною. А ще – це важливий сигнал для усіх інвесторів про те, що сьогодні України є вигідним майданчиком та надійним партнером для інвестицій”, – наголосив Віктор Довгань.

  Степан Кубів також нагадав, що у рамках ініціативи “Один пояс, один шлях” надважливою є покращення існуючих та розбудова нових логістичних можливостей, де визначальною є роль України завдяки її вдалому розташуванню та привабливим умовам для інвестицій.

  “З метою покращення умов, збільшення пропускної спроможності та швидкості руху, підвищення конкурентоспроможності мультимодальних контейнерних перевезень сполученням Китай-Західна Європа-Китай та транзит територією України, ми готові докласти зусиль до розвитку і модернізації транспортної інфраструктури України на основі проектів публічно-приватного партнерства та інших сучасних форм співпраці”, – наголосив Степан Кубів.

  Він додав, що реалізація в Україні низки логістичних проектів сформує додаткові можливості для транзитних потоків у рамках китайського проекту «Один пояс і шлях». Йдеться про будівництво портових терміналів, елеваторів, рухомих складів для транспортування аграрної продукції, сховищ холодного зберігання.

  “Урядовий портал”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *