Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  США і Китай найближчим часом підіб’ють підсумки за угодою «Фази 1» — торгпред США

  2021-05-11

  Торговий представник США Кетрін Тай розраховує, що США і Китай «найближчим часом» оцінять виконання ними торгової угоди «Фази 1», результат якої вплине на долю каральних тарифів Вашингтона на Пекін, пише Reuters.

  Кетрін Тай заявила на онлайн-заході Financial Times, що поважає необхідність спадкоємності торгової політики США і Китаю, включаючи дворічну торговельну угоду, укладену торік адміністрацією Дональда Трампа.

  «Угода, яку ми маємо, це угода, на основі якої ми будемо працювати, від якої ми будемо відштовхуватися», — сказала торгпред США.

  «Я з нетерпінням чекаю можливості офіційно зустрітися з моїми китайськими колегами, оцінити їх роботу й оцінити те, що вони говорять, відстоюючи наші інтереси і підтримуючи шлях вперед», — додала вона.

  Кетрін Тай сказала, що у неї не було офіційних контактів з китайським віце-прем’єром Лю Хе, який вів переговори за угодою «Фази 1» для Пекіна, або з будь-якими іншими високопоставленими китайськими чиновниками, але сподівається зв’язатися з ними «в найближчому майбутньому».

  На питання, чи будуть найближчим часом скасовані адміністрацією президента Джо Байдена в США тарифи на китайський імпорт на суму близько 370 млрд доларів на рік вона відповіла, що багато чого буде залежати від розмов з китайськими офіційними особами та «ефективності» угоди «Фази 1».

  Підхід адміністрації Байдена до тарифів Трампа також залежить від «сформованого нами бачення того, де ми хочемо розвивати ці конкретні і дуже важливі відносини».

  В угоді «Фази 1», термін дії якої закінчується в кінці 2021 року міститься зобов’язання Китаю збільшити закупівлі американського експорту на 200 млрд доларів протягом двох років — мета, в якій Пекін далеко відстає від виконання, частково через пандемію коронавірусу.

  Китай також пообіцяв внести зміни в нормативні акти, що стосуються захисту інтелектуальної власності, сільськогосподарських біотехнологій і доступу до фінансових послуг для американських компаній.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *