Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Сполучені Штати вводять санкції проти китайської компанії

  2023-01-27

  У четвер США оприлюднили нові санкції, спрямовані на зниження спроможності Росії вести війну в Україні, в тому числі санкції зачепили і  китайську компанію, яка нібито надала супутникові зображення найманцям групи Вагнера, повідомляє видання Bloomberg.

  Міністерство фінансів США відзначило компанію Spacety China та її дочірню компанію в Люксембурзі як такі, що забезпечували «замовлення на супутникові зображення над територіями в Україні» від російської технологічній компанії, що дозволило ПВК «Вагнер»  вести бойові дії. Прокремлівська ПВК «Вагнер» відправила в Україну тисячі своїх бійців, а також колишніх ув’язнених.

  Не має жодних ознак того, що уряд Китаю знав про роль, яку відіграє Spacety China, також відома як Changsha Tianyi Space Science and Technology Research Institute Co. Ltd. Компанія себе як «швидко зростаючу нову приватну космічну компанію», що масово виробляє «недорогі нано/мікро/малі супутники». На електронні листи з проханням прокоментувати цю ситуацію в компанії не відповіли.

  У той же час адміністрація Байдена дедалі більше стурбована діями китайських компаній, які можуть підтримувати Росію в її конфлікті в Україні. Офіційні особи все ще намагаються оцінити, як Китай може відреагувати на докази того, що китайські компанії допомагають російським військовим зусиллям, каже Джейкоб Стоукс, колишній радник із зовнішньої політики адміністрації Обами.

  «Очевидні порушення з боку китайських компаній викликають питання про те, чи Китай навмисно намагається перевірити межі американської політики, чи Пекіну просто не вистачає можливостей контролювати китайські компанії в ряді галузей», — зазначив Стоукс.

  Санкції є частиною широкого пакету, оголошеного в четвер як проти ПВК «Вагнер», так і щодо фізичних та юридичних осіб в оборонному секторі Росії. Як стверджували ще минулого тижня, адміністрація Байдена офіційно визнала «Вагнера» транснаціональною злочинною організацією.

  На слуханнях у четвер щодо агресії Росії в Україні законодавці закликали адміністрацію робити більше заради допомоги Україні. Вони також зосередилися на Китаї, при цьому сенатор Роберт Менендес посилався на те, що, за його словами, було доказом того, що китайські компанії експортують технології подвійного призначення, «які потрібні Росії для продовження наступу на Україну».

  «Мені здається, що ми не повинні відмовлятися від можливостей санкцій проти Китаю, якщо він надає важливу допомогу, і він не повинен мати можливість ховатися за деякими компаніями», — заявив сенатор заступнику держсекретаря Вікторії Нуланд.

  Сполучені Штати вводять санкції проти китайської компанії

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *