Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Спецпосланець Пекіна спростував чутки про пропозиції КНР залишити Росії окуповані території України

  2023-06-02

  Спецпредставник уряду Китаю у справах Євразії Лі Хуей категорично спростував закиди на свою адресу, що він нібито пропонував країнам Євросоюзу залишити Росії тимчасово окуповані території України. Про це повідомляє Укрінформ.

  Про це китайський дипломат заявив під час спеціального брифінгу, коментуючи відповідну публікацію The Wall Street Journal.

  «Не знаю, кого мали на увазі в Wall Street Journal під так званими «поінформованими західними чиновниками», але такі повідомлення абсолютно не відповідають дійсності», – зазначив Лі.

  Він додав, що Китай дотримується об’єктивної і справедливої ​​позиції й однаково відверто комунікує з усіма сторонами конфлікту.

  «Ми діємо правильно і належно, чи то в комунікації з українською стороною, чи з російською, чи з європейською… Ми відверто висловлюємо свою позицію, наші співбесідники теж», – зазначив дипломат.

  Він нагадав, що в Києві зустрічався з Президентом Володимиром Зеленським, провів змістовні й відверті переговори з керівником його Офісу Андрієм Єрмаком, главою МЗС Дмитром Кулебою та представниками ряду міністерств українського уряду.

  «Міністр закордонних справ Кулеба особисто зробив уточнення, яке свідчить про те, що неправдиве повідомлення Wall Street Journal не тільки абсолютно не відповідає фактам, але й є спробою спровокувати китайсько-українські відносини й посіяти в них розбрат і недовіру», – заявив спецпосланець.

  Лі Хуей також заперечив повідомлення про глибокі розбіжності в позиціях Китаю і Європейського Союзу стосовно війни й зауважив, що в Китаю і Європи «немало взаєморозуміння стосовно українського питання».

  «Хочу підкреслити, Китай не є стороною в українському питанні…, й українська проблема не є проблемою між Китаєм і Україною, Китаєм і Росією чи Китаєм і Європою. Китай готовий продовжувати зміцнювати комунікацію і діалог з усіма сторонами та відігравати конструктивну роль у просуванні мирних переговорів», – наголосив спецпосланець.

  Спецпосланець Пекіна спростував чутки про пропозиції КНР залишити Росії окуповані території України

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *