Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Співраця з КНР для розвитку внутрішнього водного сполучення України

  2020-07-22

  ДП “Укрводшлях” в особі в. о. начальника Ігоря Шевердіна та China Railway 14th Bureau Group (CRCC14) в особі виконавчого директора пана Лі Цзюньцян 15 липня підписали Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво. Про це повідомляє пресс-служба Міністерства інфраструктури України.

  Сторони співпрацюватимуть у частині розвитку інфраструктури внутрішнього водного сполучення для розвитку торгівлі між Україною та Китайською Народною Республікою та з метою обміну досвідом.

  Під час підписання Меморандуму також були присутні Міністр інфраструктури України Владислав Криклій та Надзвичайний і Повноважний Посол КНР в Україні Фань Сяньжун, представники АТ “Укрзалізниця”, Укравтодору, посольства КНР в Україні та члени делегації CRCC.

  “Ми очікуємо якнайшвидшого ухвалення закону про внутрішні водні шляхи, що активно підтримується нашими європейськими партнерами, і який, найголовніше, дасть потужний поштовх реформі річкових перевезень в Україні. Це зробить річкову логістику ефективною і дозволить перевозити великогабаритні партії вантажів, заощаджуючи мільйони коштів на ремонті доріг. Також закон передбачає створення Державного фонду розвитку внутрішніх водних шляхів, вкрай необхідного для забезпечення належного технічного стану судноплавних шлюзів на Дніпрі та можливості підвищення пропускної спроможності річки. З китайською стороною ми активно співпрацюємо за багатьма інфраструктурними напрямками. Залучення провідних фахівців КНР до розвитку внутрішніх водних шляхів дасть важливий сигнал для ринку”, – зазначив Владислав Криклій.

  Українсько-китайська співпраця охоплюватиме напрямки сприяння розвитку внутрішнього водного сполучення, формування взаємовигідних логістичних рішень щодо виконання товарообміну між Україною та КНР, сприяння створенню сучасної інноваційної інфраструктури, визначення можливих напрямів подальшого співробітництва у сфері державно-приватного партнерства та інше.

  Зараз для України важливим є практична реалізація низки чинних договорів з КНР, а також готовність Китайської сторони підписати Протокол до Угоди між Міністерством інфраструктури України і Міністерством комерції КНР про співробітництво у сфері інфраструктури та реалізації пілотних проєктів будівництва дороги М-22 на ділянці обходу Кременчука з мостовим переходом через р. Дніпро, Великої кільцевої дороги навколо Києва і дороги М-14 Одеса-Миколаїв-Херсон за рахунок пільгового кредитного фінансування Ексімбанку КНР.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published.