Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Сі Цзіньпін обговорив з головою Європейської Ради ситуацію в Україні

  2022-12-03

  Голова КНР Сі Цзіньпін у четвер, 1 грудня 2022 року, провів переговори з головою Європейської Ради Шарлем Мішелем, який перебував у Пекіні з візитом, повідомляє Міжнародне радіо Китаю.

  Зокрема, сторони обмінялися думками щодо ситуації в Україні. Сі Цзіньпін виклав принципову позицію китайської сторони і навів стародавнє китайське прислів’я: “Коли міську браму охоплює пожежу, стає погано і рибі в ставку”. Політичне врегулювання української кризи найкраще відповідає як інтересам Європи, так і спільним інтересам усіх країн Євразії, наголосив він.

  Як зазначив Сі Цзіньпін, у поточній ситуації необхідно уникати ескалації та розростання кризи, продовжувати сприяти мирним переговорам, перешкоджати поширенню негативних наслідків кризи та зберігати пильність щодо ризиків блокової конфронтації. За його словами, Китай підтримує посилення посередницької ролі ЄС та його провідну роль у формуванні збалансованої, ефективної та сталої архітектури європейської безпеки. КНР незмінно стоїть на боці миру та продовжить відігравати конструктивну роль власним способом, додав голова КНР.

  Сі Цзіньпін обговорив з головою Європейської Ради ситуацію в Україні

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *