Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Діяльність / Загальні події

  Сі Цзіньпін і Зеленський обговорили стан в Україні по телефону

  2023-04-26

  «У другій половині дня 26 квітня голова КНР Сі Цзіньпін провів телефонну розмову з президентом України Володимиром Зеленським. Сторони обмінялися думками щодо китайсько-українських відносин та так званої кризи в Україні», – повідомляє News.cn.

  Сі Цзіньпін зазначив, що китайсько-українські відносини тривають 31 рік і досягли рівня стратегічного партнерства. Це дало поштовх для розвитку та активізації обох країн. Президент КНР високо оцінив висловлювання Зеленського про важливість співпраці з Китаєм, і виразив вдячність українській стороні за велику допомогу в евакуації китайських громадян минулого року. Взаємна повага до суверенітету й територіальної цілісності є політичною основою китайсько-українських відносин. Обидві сторони повинні дивитися в майбутнє, дотримуватися довгострокової перспективи, продовжувати традиції взаємної поваги і щирої дружби між двома сторонами, а також сприяти розвитку партнерства між Китаєм і Україною. Незалежно від міжнародної ситуації, Китай готовий працювати з українською стороною в рамках взаємовигідного співробітництва.

  Сі Цзіньпін сказав, що складний стан в Україні мала значний вплив на міжнародну ситуацію. Щодо «української кризи», Китай завжди був на боці миру, і його основна позиція полягає в тому, щоб закликати до миру і сприяти переговорам. У Китаї з’явився документ під назвою “Позиція Китаю щодо політичного вирішення кризи в Україні”. Як постійний член Ради Безпеки ООН і відповідальна держава, Китай не буде ні стояти осторонь цієї ситуації, ні підливати масла у вогонь, ні користуватися можливістю для отримання прибутку. Те, що робить Китай, є відкритим і чесним. Діалог і переговори – єдиний життєздатний вихід. У ядерній війні немає переможця. У вирішенні ядерної проблеми всі зацікавлені сторони повинні зберігати спокій і стриманість, реально дивитися в майбутнє і на долю людства, а також спільно працювати над подоланням «кризи». Сі Цзіньпін сподівається, що всі сторони проаналізують «кризу» в Україні і завдяки діалогу спільно працюватимуть над пошуком шляху щодо довгострокового миру і безпеки в Європі. Китай наполягатиме на переконанні в необхідності миру і сприянні переговорам, а також докладатиме зусилля для якнайшвидшого припинення війни і відновлення миру. Китай направить свого Спеціального представника у справах Євразії в Україну та інші країни для проведення поглибленої комунікації з усіма сторонами щодо політичного врегулювання «української кризи». Китай вже надав Україні значну гуманітарну допомогу й готовий продовжувати надавати її в межах своїх можливостей.

  Володимир Зеленський привітав Голову КНР Сі Цзіньпіна з переобранням, високо оцінив надзвичайні досягнення Китаю та зазначив, що під його керівництвом Китай успішно вирішуватиме різноманітні питання. Китай відстоює цілі та принципи Статуту ООН у міжнародних справах і має великий вплив на міжнародній арені. Українська сторона дотримується політики “одного Китаю” і сподівається розвивати всебічне співробітництво з Китаєм, щоб відкрити нову главу в українсько-китайських відносинах і працювати разом для підтримки миру та стабільності в усьому світі. Зеленський представив свої погляди на поточну «кризу» в Україні, подякував Китаю за гуманітарну допомогу, яку Китай надав Україні, і наголосив на важливій ролі, яку він відіграв у відновленні миру та врегулюванні «кризи» дипломатичним способом.Сі Цзіньпін і Зеленський обговорили стан в Україні по телефону

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *