Коли найсучасніші розробки поєднуються з тотальною інформаційною закритістю Китай знову змусив говорити про себе. Він наполегливо й успішно втілює в життя стратегію, яка має привести КНР до економічного домінування на світовій арені. А сьогодні – серйозно взявся за ІТ-індустрію. У 2018 році головним трендом має стати розвиток технологій штучного інтелекту (ШІ) у медичній сфері. Зокрема, поставлено мету – навчити штучний інтелект аналізувати людські гени та виявляти ракові пухлини на ранніх стадіях.
Цю технологію в КНР планують впроваджувати в медичних установах по всій країні вже у 2018 році. Скоріше за все, «відповідальною» за інтеграцію ШІ в медичну систему КНР буде корпорація Tencent, яка, до всього, є власником найпопулярнішого китайського месенджера WeChat і заявила про намір інвестувати $15 млн у розробку системи охорони даних на базі штучного інтелекту.
КИТАЙСЬКА СТРАТЕГІЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ДОМІНУВАННЯ
Комуністична партія Китаю під час свого 19 з’їзду в жовтні 2017 року погодила план розвитку ІТ-індустрії: країна має стати світовим лідером у цій галузі до 2035 року. Одним із пунктів стратегії стала розробка технології штучного інтелекту нового покоління.
За реалізацію амбітного проекту взялися відразу. В листопаді 2017 року Міністерство науки та техніки КНР оголосило про створення робочої групи, до якої увійшли найкращі та найбільші китайські ІТ-корпорації. Основне її завдання – «розробка технології штучного інтелекту нового покоління». Окрім представників Tencent, до складу групи увійшли експерти компанії Baidu, яка володіє однойменною китайською пошуковою системою та різними веб-сервісами. До роботи залучили і найкращих представників корпорації Alibaba, яка представляє найбільший в країні майданчик е-комерції та володіє платіжною системою Alipay. Четвертим відомим учасником стала компанія iFlytek, яка спеціалізується на голосових технологіях, і їхні можливості вона вивчатиме в контексті ШІ. Компанія Baidu займатиметься інтеграцією технології в систему, що керує безпілотними автомобілями. Alibaba ж впроваджуватиме штучний інтелект у міську інфраструктуру. Натомість корпорація Tencent отримала завдання розробити механізм, який дасть змогу використовувати технологію в медичній сфері.
Паралельно з урядовими планами й інші китайські компанії заявили про намір вкладати чималі кошти в дослідження можливостей ШІ. Так найбільша в КНР служба таксі Didi нещодавно оголосила про плани долучитися до досліджень штучного інтелекту. А в шанхайському університеті Джиаотонг створили робочу групу, яка розроблятиме способи використання технології в медичній сфері.
Не забувають в Китаї і про галузь освіти – онлайн платформа Hai Feng Education інвестуватиме десятки мільйонів доларів в дослідження штучного інтелекту. Освітній ресурс планує покращити систему навчання за допомогою ШІ.
КИТАЙ ТА GOOGLE – НЕОЧІКУВАНА КООПЕРАЦІЯ
Уряд Піднебесної настільки сильно прагне стати лідером ще й у технологічній сфері, що вдається до неочікуваних проектів кооперації. Наприкінці минулого року стало відомо, що Китай запропонував корпорації Google збудувати в Пекіні лабораторію, яка займатиметься дослідженням технології штучного інтелекту. Така заява стала несподіванкою, адже всі продукти Google: і пошукова система, і поштовий сервіс, магазин мобільних додатків та навіть мапи в Китаї заблоковані. В КНР цей крок пояснили бажанням «заманити» якомога більше спеціалістів ІТ-сфери з усього світу. Google також можна зрозуміти – за останні кілька років компанія отримала шанс знову з’явитися на теренах Китаю, хоч і через не зовсім звичний продукт.
Проте, Китай чудово справляється і без допомоги ззовні. Тут уже відкрили першу в країні лабораторію для роботи з ШІ. Її основним завданням стане розробка технології, яка прискорить та полегшить процес перекладу записаних китайською мовою журналістських матеріалів. Планують також «навчити» ШІ випускати індивідуальні програми мовлення.
СВІТОВЕ ПАНУВАННЯ ТА ІНТЕРНЕТ-ЦЕНЗУРА
Здається, Китайська Народна Республіка поставила за мету досягти глобального лідерства в усіх галузях людської діяльності. За останні кілька років у КНР технологічний розвиток значно випередив майже всі країни світу. З 2018 року в країні планують запускати 5G зв’язок, китайські суперкомп’ютери стають найшвидшими в світі, КНР готується досліджувати Місяць і щорічно запускає десятки нових супутників у космос. Найсучасніші технології майже завжди народжуються в Китаї.
Разом із найбільшим технологічним розвитком, КНР залишається країною з найжорсткішими заходами інтернет цензури. Влада створила певний вакуум, «власний» інтернет, який постійно перебуває під пильним контролем. В країні існує власна пошукова система, свої мапи та купа додатків, які досить вдало замінюють закордонні аналоги. В Китаї заблоковані продукти Google, Facebook, Twitter, Youtube, Viber, What`sApp, Telegram, міжнародні інформаційні агентства, імениті закордонні ЗМІ та ще тисячі популярних ресурсів. У китайців є власний месенджер та соціальна мережа, повідомлення в яких постійно редагуються та видаляються, а спілкування на будь-яку заборонену тему може призвести до жорсткого покарання.
Піднебесна справді стала країною контрастів: розвиток передових технологій та найсучасніші розробки відбуваються на тлі тотальних заборон та постійних обмежень. Разом із тим, Китай з кожним днем все більш упевнено почуває себе на світовий арені. Країна стала найбільшим імпортером і поступово наближається до статусу найбільшого в світі експортера. Першість у сфері ІТ відкриє для КНР іще ширші горизонти: Китай зможе стати справжню «наддержавою ХХІ століття», що дозволить Пекіну диктувати «правила гри» не лише в межах країни чи регіону…. “Укрінформ”
У межах реалізації договору про співпрацю між Державним закладом «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського» (м. Одеса) т… читати далі…
5 червня 2025 року посол Ма Шенкунь відвідав Український інститут майбутнього та провів дискусію з директором інституту Амеліном та деякими експертами, обмінявш… читати далі…
29 травня 2025 року дипломати Генерального консульства України в Гуанчжоу здійснили робочий візит до міста Шеньчжень, де відвідали головний офіс «Guangdong Smal… читати далі…
26 травня посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра освіти і науки України Вінницьким. Сторони обмінялися думками щодо співпраці Китаю та України в гал… читати далі…
20 травня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра закордонних справ України Олександром Міщенком на його прохання. Сторони обмінялися думка… читати далі…
14 травня 2025 року Генеральний консул України в Гуанчжоу Сергій Капузо взяв участь в урочистій церемонії відкриття та роботі панельних дискусій у рамках міжнар… читати далі…
28 квітня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся з Тарасом Качкою, заступником Міністра економіки та торговельним представником України. Сторони обмінялися широки… читати далі…
22 квітня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником керівника Адміністрації Президента України Іриною Верещук. Сторони обмінялися думками щодо китайсь… читати далі…
22 квітня 2025 року Генеральний консул України в Гуанчжоу Сергій Капузо на запрошення Народного уряду міста Гуанчжоу взяв участь в урочистому відкритті Тижня ін… читати далі…
26 березня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся з губернатором Київської області Миколою Калашником. Сторони обмінялися думками щодо китайсько-українських відно… читати далі…
18 березня 2025 року Генеральний консул України в Гуанчжоу Сергій Капузо прийняв делегацію Guangdong Small Commodity Association на чолі з виконавчим віце-прези… читати далі…
26 травня посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра освіти і науки України Вінницьким. Сторони обмінялися думками щодо співпраці Китаю та України в гал… читати далі…
20 травня 2025 року посол Ма Шенкунь зустрівся із заступником міністра закордонних справ України Олександром Міщенком на його прохання. Сторони обмінялися думка… читати далі…
Після святкування Китайського Нового року асоціація успішно здійснила доставку понад 3 тисяч комплектуючих для техніки, які є критично важливими читати далі...
Шановні партнери та друзі! Асоціація “Українсько-Китайського співробітництва” щиро вітає вас з Китайським Новим роком, роком Зеленої Дерев читати далі...
В цілому «харчові продукти» вже є товарами з високою доданою вартістю. «Українські товари та послуги вже відомі на ринку ЄС, однак існує ще безліч н читати далі...
Асоціація «Українсько-Китайського Співробітництва» надає допомогу партнерам в організації покупки та доставки комплектуючих для техніки і облад читати далі...
Шановні партнери! Асоціація «Українсько-китайського співробітництва» з радістю вітає вас з 2025 роком! 2025 рік обіцяє бути роком стабільності та відн читати далі...
Напишіть відгук