Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Шляхи економічної співпраці з КНР

  2020-09-07

  7 вересня Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина провела зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом КНР в Україні Фань Сяньжуном. Про це повідомляє Урядовий портал.

  Віце-прем’єр-міністр зазаначила: «90% кукурудзи, яку імпортував Китай у 2019 році, було українського походження. Ми не зупиняємось на цьому і прагнемо створити ще більше можливостей для українського бізнесу щодо експорту в Китай, а також реекспорту в інші країни, зокрема через вільні митні зони в КНР. Це стосується таких продуктів, як зернові, м’ясо, риба, яйця, ягоди і фрукти, молочні продукти, рослинні масла, кондитерські і лікеро-горілчані вироби, компоненти кормів для тварин та інші продукти».

  Сторони також обговорили подальше співробітництво в інвестиційних проєктах, а саме розвиток:

  • індустріальних парків, що спеціалізуються на зберіганні, переробці, перевалці продовольчих товарів;
  • технологічних парків з розвитку та інтеграції виробництва і переробки сільськогосподарських продуктів;
  • інвестиційних проектів у сфері транспортної інфраструктури й енергетики, розширення переліку таких проектів в рамках ініціативи КНР «Один пояс, один шлях».

  Щодо подальших кроків співпраці, то за словами Ольги Стефанішиної, Україна вже ухвалила з КНР план дій із реалізації ініціативи спільного будівництва «Економічного поясу Шовкового шляху» та «Морського Шовкового шляху ХХІ століття». Наразі сторони переходять до розробки дорожньої карти і створення робочої групи між Посольством КНР та Офісом Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України з метою інтенсифікації співробітництва.

   

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *