Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Розширюючи космічні горизонти: Україна побудує свою базу на Місяці

  2018-04-18

  КБ “Південне” повідомило про розробку проекту будівництва постійної бази на супутнику Землі протягом наступних 35 років. Фахівці бюро презентували свою концепцію бази під час зустрічі з американським астронавтом Ренольдом Брезником в Дніпрі.

  Геннадій Осиковий, начальник проектного відділу “Південний” по розробці спеціальних ракетно-космічних систем, повідомив, що проект буде реалізований в п’ять етапів. Перший попередній етап, який триватиме з 2020 по 2030 роки, включає картографування видимої поверхні Місяця, розробку важкої ракети-носія “Криптон”, а також розгінного і посадкового модулів.

  Далі, в 2030-2032 роках, бюро займеться створенням мінімальної конфігурації бази. Вчені визначать для неї місце, до якого ракета доставить чотирьох космонавтів і модулі для створення бази. Також космічну станцію з інструментами і обладнанням тимчасово виведуть на орбіту навколо Місяця.

  Третій етап розширеної конфігурації запланований на 2032-2042 роки і передбачає дослідження місячної поверхні, доставку і монтаж командного і ремонтного модулів, енергетичної установки живлення бази і місяцеходу.

  У 2042-2062 роках фахівці перейдуть до створення замкнутої системи життєзабезпечення, виробничої бази та обсерваторії. За словами розробників, база почне функціонувати на постійній основі з 2062 року, коли людина зможе існувати на Місяці.

  “Цей проект дуже складний і дорогий. Тому втілити його можна буде тільки спільними зусиллями фахівців і компаній з багатьох країн світу, а фінансування робіт за проектом також передбачає участь урядів найбільш розвинених країн”, – зазначає Осиковий.

  В травні 2017 року КБ “Південне” провело круглий стіл на тему створення бази на Місяці. У звіті зазначено, що в проекті візьмуть участь директор китайського Шансійского науково-дослідницького інституту Лі Пін і американський журналіст, космічний оглядач Анатолій Зак.

  Раніше Китай вже успішно запустив ракету “Чанчжен-3Б” з двома супутниками BeiDou-3 на борту.

  “Диалог.UA”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *