Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  «Російське вторгнення в Україну зашкодило відносинам з Європейським Союзом», – посол Китаю в ЄС

  2022-12-26

  Фу Цун, новопризначений посол Китаю в Європейському Союзі зазначив у інтерв’ю South China Morning Post, що вторгнення в Україну поставило Пекін «у дуже складне становище».

  «Для Китаю, і росія, і Україна є добрими друзями. Ми не бажаємо обирати між друзями. Це вихідна точка нашої позиції. Ми бажаємо підтримувати добрі відносини з усіма країнами. В нас були гарні відносини з Україною та росією до кризи. Ми хотіли би підтримувати ці відносини, але криза поставила нас у дуже складне становище. Але Китай не отримує вигоду», зазначив дипломат.

  Фу Цун визнав, що «українська криза стає проблемою для двосторонніх відносин з ЄС».

  Говорячи про позицію КНР, посол відзначив, що «На другий день після початку цієї операції відбулася важлива телефонна розмова між президентом Китаю Сі та президентом путіним. І під час цієї розмови президент Сі чітко висловився за пошук мирного рішення».

  Як повідомляє Укрінформ, коментуючи спільну заяву про безмежну співпрацю між КНР та рф, посол Фу Цун пояснив, що КНР має подібні партнерські відносини з багатьма країнами. «І через 10 місяців після цього факти свідчать про те, що Китай не надає військову допомогу росії. Насправді наша позиція була досить збалансованою, погодьтеся, і ми готові долучитися до будь-яких мирних зусиль».

  «Російське вторгнення в Україну зашкодило відносинам з Європейським Союзом», - посол Китаю в ЄС

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *