Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Новини АУКС

  Росія почала військову операцію на Україні

  2022-02-25

  Вранці 24-го лютого російські війська розпочали військову операцію на Донбасі, з території Білорусі, Росії та Криму.

  Президент РФ Володимир Путін оголосив про проведення «спеціальної воєнної операції на Україні». За його словами, «Росія не допустить появи в Україні ядерної зброї». РФ важливо, «щоб правом самовизначення могли скористатися всі народи України», додав він. Метою цією «операції» є «захист людей, які протягом восьми років зазнають знущань, геноциду з боку київського режиму», сказав Путін.

  Президент України Володимир Зеленський оголосив про введення воєнного стану на всій території України. Він закликав громадян країни «до спокою».

  Хронологія заяв КНР, щодо подій на Україні:

  21 лютого

  Державний секретар США Ентоні Блінкен та глава МЗС Китаю Ван Ї 21-го лютого в ході телефонної розмови обговорили російську агресію проти України. Ван Ї заявив, що Китай стурбований «погіршенням» ситуації в Україні.

  24 лютого

  Постпред Китаю в ООН Чжан Цзюнь на засіданні Ради Безпеки ООН щодо України заявив, що ситуація в Україні перебуває на критичному етапі. Китай уважно стежить за ситуацією.

  Посольство КНР в Україні попередило співгромадян та компанії в Україні про необхідність дотримання запобіжних заходів у зв’язку з початком війни.

  Глава МЗС КНР Ван Ї у телефонній бесіді з російським колегою Сергієм Лавровим заявив, що розуміє «обґрунтовані занепокоєння Москви у сфері безпеки».

  Офіційний представник МЗС КНР Хуа Чуньін заявила, що російська влада не потребує військової підтримки з боку Китаю у зв’язку з останніми подіями в Україні.

  25 лютого

  На сьогодні Китай відмовився називати дії Росії в Україні вторгненням, закликавши всі сторони виявляти стриманість. «Китай уважно стежить за розвитком подій. Ми закликаємо всі сторони виявляти стриманість, щоб не допустити виходу ситуації з-під контролю», – заявила речник МЗС КНР Хуа Чуньін.

  Голова КНР Сі Цзіньпін провів телефонну розмову з президентом Росії Володимиром Путіним і сторони обмінялися думками про поточну ситуацію в Україні. Китай визначає свою позицію, виходячи із суті самого українського питання. За його словами, потрібно відмовитися від менталітету холодної війни, надавати великого значення та поважати законні інтереси безпеки всіх країн та сформувати збалансований, ефективний та стійкий механізм безпеки в Європі шляхом переговорів. Китай підтримує Росію та Україну у вирішенні питання шляхом переговорів.

  Асоціація Українсько-Китайського Співробітництва буде відстежувати та публікувати реакцію КНР стосовно українського питання.

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *