Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Рішення щодо «Мотор Січі» вимагає часу

  2021-04-02

  Ухвалення подальших рішень щодо ситуації з ПАТ “Мотор Січ” вимагає певного часу, через необхідність дотримати національні інтереси, досягти консенсусу з Китаєм і порозуміння із Заходом. Про це віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила в інтерв’ю виданню Главком.

  «Зараз настав переламний момент, коли ми, зберігаючи свої стратегічні інтереси і стратегічні технології, маємо знайти таку юридичну формулу, яка їх захистить і в той же час дозволить досягти консенсусу з китайською стороною. При цьому це рішення має бути зрозумілим і для західного світу. Це дуже складний процес, і тому зараз не приймаються швидкі рішення», — зазначила Ольга Стефанішина.

  Віцепрем’єр підкреслила, що хоча китайська сторона завжди наголошувала на тому, що ситуація із “Мотор Січчю” — це відносини між суб’єктами господарювання, але коли йдеться про націоналізацію або анулювання певних договірних умов, це питання перестає бути суто економічним та переходить в політичну площину.

  «Україна є гарним містком між Китаєм і ЄС. Китай – найбільший торговий партнер України, але він також націлений і на ринок ЄС. І сьогодні українська логістична мережа не настільки розвинена, щоб сповна використовувати ці можливості», — додала вона.

   

  “Укрінформ”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *