Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Результати торгових переговорів Китай-ЄС

  2022-07-22

  Офіційні особи Брюсселя попросили Китай допомогти вирішити проблеми, спричинені агресією Росії проти України. Про це стало відомо за підсумками торгових переговорів Китай-ЄС між віцепрем’єром Лю Хе, економічним радником голови КНР Сі Цзіньпіна та Головою ЄС з торгівлі Валдісом Домбровскісом, пише SCMP.

  Китайські державні ЗМІ схарактеризували переговори як «прагматичні, відверті та ефективні», сторони досягли «ряду результатів». Серед іншого згадується прогрес, досягнутий у координації макроекономічної політики, розблокування ланцюжків постачання та реформування світової торгової системи. Також згадується, що сторони погодилися відкрити відповідні сектори фінансових послуг, але без жодних подробиць.

  В офіційному звіті ЄС йдеться про те, що особи Брюсселя попросили Китай «допомогти розв’язати проблеми, викликані агресією Росії проти України», і що Пекін висловив готовність працювати разом над питаннями глобальної продовольчої безпеки, «у тому числі коштом експорту добрив».

  Також ЄС порушили гострі питання, такі як промислові субсидії та надмірні потужності, і заявили своїм китайським колегам, що «заходи економічного примусу, зокрема проти Литви, є неприйнятними».

  Вони нарікали на «зростальну політизацію ділового середовища в Китаї», яка за їх словами, «примушувала компанії ЄС переглядати свої операції та плановані інвестиції в країну». У китайських державних ЗМІ ці теми не згадувалися.

  Валдіс Домбровскіс сказав, що сторони є “ключовими торговими партнерами”, і тому вони “несуть відповідальність за формування спільних відповідей на глобальні економічні та торговельні виклики”.

  «Я наголосив, що агресивна війна Росії проти України створює серйозні проблеми для глобальної безпеки та економіки. Я також наголосив на необхідності подальшої взаємодії для побудови більш збалансованих та взаємних торгових та інвестиційних відносин між ЄС та Китаєм», — сказав він.

  Результати торгових переговорів Китай-ЄС

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *