Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Reuters: Хороші новини з Китаю для українського АПК

  2015-03-18

  Україна уклала з Китаєм договір на поставку більш 600 тисяч тонн кукурудзи. Поставки будуть здійснені протягом цього року, інформує Reuters.
  У зв’язку з виснаженням власних запасів і зростанням цін на внутрішньому ринку, Китай, який займає друге місце в світі за кількістю споживаної кукурудзи, вийшов з пропозицією про підготовку ще ряду великих угод з Україною.
  За повідомленнями одного з покупців, у той час, як ціна на місцеву кукурудзу, яку продають в одному з основних портів Китаю, Шеньчжень, становить 400 дол за тонну, вартість на українську продукцію на період квітень-травень закріпилася на рівні 240 дол, що на 60 % нижче.
  “Багато борошномельні заводи Китаю знаходяться в очікуванні, що вже в кінці цього місяця або протягом наступного будуть введені імпортні квоти”, – повідомив трейдер.
  Обмеження на переробку будуть встановлені китайським урядом на підставі цифри обсягів зерна, закупленого компаніями на спеціальному аукціоні на початку поточного року.
  У Китаї за останні два тижні у зв’язку з тим, що Пекін знизив рівень внутрішніх поставок, внутрішня ціна на кукурудзу підскочила більш, ніж на 16 дол.
  Поставки зерна в Китай за кредитною угодою, підписаною в 2012 році, Україна завершила успішно, проявивши себе як надійний партнер. Міністр агрополітики Олексій Павленко заявив, що в наступному місяці України планує направити делегацію, щоб спробувати досягти нової угоди, яка може подвоїти експорт кукурудзи.
  Згідно з офіційними даними митниці Китаю, в січні Україна стала найбільшим експортером кукурудзи, поставивши 470,047 тонни за місяць, випередивши США, що займають перше місце в загальносвітовому експорті.
  Останнім часом інтерес китайських покупців до американської кукурудзі знижується через вимоги американських постачальників покласти витрати по можливим ризикам, пов’язаним з імпортом генетично-модифікованої продукції, на замовників.
  На запитання “Чому китайські компанії-покупці не замовили кукурудзу із США, адже їх ціни більш конкурентно привабливі, ніж українські?”. торговий менеджер з Державного торгового дому відповів так: “Американські постачальники переглянули пункти договору, в цьому вся причина”.
  За повідомленням ще одного трейдера, комбікормові заводи Китаю стурбовані тим, що Пекін може знову відмовитися від поставок з США у зв’язку з тим, що все більша кількість американських елеваторів приймають ГМО кукурудзу, яка містить добавку SyngentaAG, AgrisureDuracade, яка ще не схвалена Китаєм.
  UAINFO

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *