Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

    Реакція Пекіну на візит Ненсі Пелосі до Тайваню

    2022-08-10

    Не виключено, що Пекін найближчим часом почне знижувати “градус істерії” навколо Тайваню. Так, військові навчання були подовжені, як і заплановано, але Китай намагатиметься не перетинати червоні лінії, і на те є вагома причина, вважає автор телеграм-каналу Проснувшийся дракон.

    🔸Попри здійснені останнім часом зусилля, керівництво КНР не отримало однозначної широкої підтримки в регіоні, насамперед серед країн Південно-Східної Азії (за винятком прокитайської Камбоджі). Якщо Пекін продовжить посилювати напруженість, то може ускладнити відносини з ними, а це загрожує додатковими проблемами при реалізації його стратегії на регіональній арені.

    Китай отримав достатньо сигналів. Головний із них — від Асоціації держав Південно-Східної Азії, діалог з якою вкрай важливий для розкладів Піднебесної. АСЕАН у нещодавній заяві була, з одного боку, максимально конкретна у своїй безадресній, але зрозумілій вимозі припинити конфронтаційний курс, а з іншого боку — розпливчаста у питанні підтримки китайської позиції на тайванському напрямку. Наприклад, на нюанси та дипломатичні виверти АСЕАН вказав журнал The Diplomat.

    🔸При цьому Пекін може безпечно з політичної точки зору піти на зниження регіональної напруженості. Він досяг потрібного медійного ефекту. Китайські ЗМІ справедливо вказують на те, що «провокаційну політику» Вашингтона підтримало лише обмежена кількість союзників – Токіо та Канберра, розглядаючи це як ще одну ознаку «ослаблення глобального впливу» США.

    🔻Продовжуючи «брязкати зброєю», Пекін може створити невигідний для себе контраст із Вашингтоном. Саме США, які посіли стриману позицію після візиту Пелосі, зацікавлені в загостренні тайванської кризи: це дасть їм зримий аргумент на користь «агресивної натури» КНР та можливість перемкнути увагу регіональних гравців.

    Своєю чергою китайський Офіс у справах Тайваню 10 серпня оприлюднив заяву, в якій ідеться про те, що Китай докладатиме всіх зусиль для досягнення «мирного возз’єднання».

    «Але ми не відмовимося від застосування сили й залишаємо за собою можливість вжити всіх необхідних заходів. Це зроблено для захисту від зовнішнього втручання та будь-якої сепаратистської діяльності. Ми завжди будемо готові відповісти застосуванням сили чи інших необхідних засобів на втручання зовнішніх сил або радикальні дії сепаратистських елементів», — йдеться в заяві.

    Реакція Пекіну на візит Ненсі Пелосі до Тайваню

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *