Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Радбез ООН відхилив російський проєкт резолюції про «допомогу» Україні

  2022-03-24

  Рада Безпеки ООН відхилила підготовлений Росією проєкт резолюції про надання «допомоги» та «захист» цивільного населення в Україні. Про це повідомляє кореспондент Укрінформу в Нью-Йорку.

  За ухвалення документа проголосували лише двоє з 15 членів Радбезу – Росія і Китай, натомість 13 утрималися – це Велика Британія, Франція, США, Ірландія, Норвегія, Албанія, Мексика, Бразилія, Гана, Кенія, Габон, Індія та ОАЕ.

  «Якби Росія дбала про гуманітарну ситуацію, вона припинила б бомбити дітей і відмовилася від тактики облоги міст. Але вона цього не зробила», — сказала Посол Великої Британії в ООН Барбара Вудворд після голосування.

  Росія скликала засідання Радбезу щодо гуманітарної ситуації в Україні в той самий день, коли це питання розглядала Генеральна Асамблея ООН.

  Члени Радбезу Франція та Мексика відмовилися виносити підготовлений ними проєкт резолюції на розгляд РБ, усвідомлюючи, що Росія, яка є постійним членом РБ, наклала б на нього вето. Тому проєкт документа було винесено на обговорення Генасамблеї, яка ухвалює рішення простою більшістю.

  У російському проєкті сама РФ як винуватець гуманітарної катастрофи не згадується жодного разу.

  Такий самий проєкт, який з подачі Москви підготувала Південна Африка, Росія намагається протягнути через голосування в Генасамблеї, проте дуже велика ймовірність того, що він також буде відхилений.

  Натомість Генасамблея, як очікується, ухвалить у четвер резолюцію «Гуманітарні наслідки агресії проти України».

  Довідково: У Нью-Йорку продовжила роботу надзвичайна спеціальна сесія Генеральної Асамблеї ООН щодо ситуації в Україні, спричиненої російським вторгненням.

  Радбез ООН відхилив російський проєкт резолюції про «допомогу» Україні

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *