Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Путін і Сі Цзіньпін відвідають онлайн-саміт ШОС, який проводить Індія

  2023-07-05

  Лідери Шанхайської організації співробітництва (ШОС) вчора, 4 липня, провели онлайн-саміт, організований Індією, з метою розширення впливу Євразійської групи шляхом включення Ірану та відкриття шляху до членства Білорусі. Про це повідомляє видавництво Букви, посилаючись на Reuters.

  Президент Китаю Сі Цзіньпін і лідер Росії Володимир Путін візьмуть участь в онлайн-саміті. 

  ШОС створена у 2001 році Китаєм та Росією і до неї входять 8 країн-членів — Індія, Казахстан, Киргизстан, Китайська Народна Республіка, Пакистан, Російська Федерація, Таджикистан і Узбекистан. 

  Західні ЗМІ часто розглядають ШОС як противагу західним блокам – насамперед, ЄС та НАТО. Путін бачить у країнах ШОС партнерів, більш прихильних до нього та до дій Росії.  

  Під час  саміту передбачається, що Іран буде прийнятий як член ШОС, а Білорусь підпише меморандум про зобов’язання, який призведе до її членства пізніше. Обидві країни, які мають тісні зв’язки з Росією, в майбутньому будуть прийняті до членів ШОС. 

  Минулого місяця в Індії оголосили, що саміт буде проведено онлайн, без жодних пояснень. Очікується, що країни-члени ШОС обговорять Афганістан, тероризм, регіональну безпеку, зміну клімату, цифрове залучення та інші теми. 

  Зазначимо, що Індія відмовилася звинувачувати Росію у війні та збільшила двосторонню торгівлю в основному шляхом підвищення закупівель російської нафти до рекордного рівня, що викликало роздратування кількох західних столиць. 

  Путін і Сі Цзіньпін відвідають онлайн-саміт ШОС, який проводить Індія

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *